Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor érdemes elkezdeni a...

Mikor érdemes elkezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Anyatejes babám van, nem is kap semmit ezen kívül. Szépen fejlődik, nincs semmi gondunk. Én szeretném féléves koráig kizárólag szoptatni. Jó ez a babámnak, ugye? (Anyósom már kóstoltatná almával, de nem hagyom. 2,5 hónaposak vagyunk.)
2008. szept. 30. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

2.5 hósan még lehet korai az alma vagy bármi más is. Igen régen már adtak almát két hónaposan, sőt voltak is üveges bébiételek 2 hós kortól, de inkább 4 hósan próbáld először. Tudom most majd sokan lehurrognak minket de sebaj.

az én kisfiam 7 kg felett van és a doki szerint a tápszer már nem fedezni teljes mértékben a szükségleteit és ezért kap bébiételt (almát, barackot, burgonyás-almát stb...)

még várj egy kicsit vele.

2008. szept. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
helyesen írt az előttem szóló.Ha elég mennyiségű tejed van 6 hónapig ne táplálj hozzá.Felesleges!Se almát se semmit.Az anyatejben benne van a vitamin.Edd meg te és átadod Neki is:-))6 hónapos kórtól kezd el!Persze ha indokolt előbb kezd el!
2008. szept. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

miért kell lepontozni a normális válaszokat?????? ki pontozza le?akinek nincs jobb szórakozása???

bocsi hogy ide írom, de már nagyon kiakadok ettől.

2008. szept. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A második hozzászóló vagyok!Hiányosak a tudástáruk a szoptatás szerepéről,fontosságáról stb!!csakis az ilyenek pontoznak le minket!Egyszerűen nem értik meg,hogy minden benne van ami egy babának kell!Írta a kérdező,hogy minden rendben!Hát akkor minek tápláljon hozzá?Nem baj én felpontoztam az első válaszolót!Ha te voltál tőlem 100%-ot kapsz:-))
2008. szept. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Szia!


Nekem sajnos tápszeres lett a babám, így lassan elkezdünk enni ezt-azt. A nagyobbiknál is 3 és fél hónaposan kezdtük. De mondom, hogy tápszeresek! Nem szeretem a "műanyag" ételeket, én ezért döntöttem a korábbi hozzátáplálás mellett.


Judy

3 hós és 2 éves kisfiúk anyukája

2008. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia Judy!Ezt megértem.Ha az én babám is tápszeres lett volna én is adtam volna mást mielöbb.Hiszen az tápanyagot biztosit nem mindenféle vitamint.Szerencsére én elég ideig szoptattam,most megint várandós vagyok és remélem megint szerencsések leszünk.De felháborítonak tartom,hogy egyéb ételek bevezetését sürgessék 2,5 honapos csecsemőnél,miközben a gyermek nem éhezik,szépen fejlődik és nincs semmi gond.Ha az anya megeszi a gyümölcsöt zöldséget a szoptatás során átadja az értékes vitaminokat.Tápszerrel ez nem oldható meg:-(
2008. szept. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!