Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenkinek ilyen nehéz...

Mindenkinek ilyen nehéz elkezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
az en fiamnak nem tetszik semmi,4-5 napig almat probaltunk,majd ma tejpepet de-tt de az se tetszik,vagy sok idö kell meg eljutunk a rendes evesig?mennyi?igyekszem türelmes lenni
2010. márc. 12. 10:46
 1/4 A kérdező kommentje:
5es fel hos a fiam
2010. márc. 12. 10:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, nekünk is nagyon nehéz volt, két-három hét volt mire megevett valamennyi almát, és két hónap mire kiváltottunk egy étkezést. Volt olyan 9 hónapos korába, hogy semmit nem fogadott el,egész nap csak szopizni akart, pedig előtte már megevett fél üveg bébikaját.Türelem, majd alakul ez, csak ne erőltesd, ha nem kéri, nem kell tukmálni.
2010. márc. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 5,5 hónapos. Nekünk szerencsére nincs gondunk az evéssel. Az almát 3 napig próbáltam, nem tetszett neki, öklendezett, hanyagoltam. Kaptunk banánt üvegesbe. Az 3 napig tartott, mire megette. Utána vettem őszibarackot, majd alma-őszibarackot. Nem kóstolgatott, fél üveggel megevett egyszerre. Utána jött az alma-sütőtök, azt megette volna mindet, ha hagyom. A tejpép először neki sem jött be, de másnap már megevett egy jó adagot abból is. Ő "uzsira" kapja, így este fürdés után már csak szopi és alszik hajnalig szerencsére. Pedig hetek óta nem aludtunk éjjel.

Semmit sem kóstoltatok, mindent adok neki, amennyit kér. Ma pl. alma-áfonyát evett, az is ízlett neki, abból is fél üveggel megevett, pedig először ette.

A főzelékek viszont nem kellenek neki. Sárgarépa-krumplit próbáltuk, köpködi ki, fintorog, öklendezik. Úgyhogy maradunk a gyümölcsöknél délelőtt, + du. a tejpép. Aztán majd pár hét múlva újra nekifogunk a zöldségeknek.


J.

2010. márc. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még ráérsz, ha 5 és fél hónapos. Az első fiam 1 évig nem kért semmit, csak cicit, kóstoltattuk, de menyiséget nem fogadott el. Mégis normálisan fejlődött. Gondolj bele, ha most a megszokott kajáid helyett egyik napról a másikra a kínai konyhára kéne áttérni vagy mondjuk valamelyik afrikai törzs tradicionális kajáira. Ekkora váltás a hozzátáplálás.
2010. márc. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!