Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ciszta lehet vagy tejcsatorna...

Ciszta lehet vagy tejcsatorna elzáródás, valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Tegnap hajnal óta a bal mellem fájdogál egy pontban, ma már jobb egy fokkal, és hőemelkedésem is volt. Este elmentem az ügyeletre, ott mondta a doki, hogy vagy ciszta vagy gyulladás, de ezt csak uh tudja megmondani, nőgyógyásszal még nem tudtam beszélni csak délután. Viszont beszéltem szoptatási tanácsadóval, aki szerint kicsi az esély a cisztára, inkább elzáródás lehet. Borogassam meleggel, és közvetlen utána szoptassak. De mégis félek, ha más van a dologban, volt valakinek hasonló problémája, akár ciszta akár gyulladás, ki mit tapasztalt? köszönöm
2016. aug. 10. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

3-4 hetes volt a gyerkőcöm, amikor egy éjjel hosszabban aludt 2 etetés között és én sem ébredtem fel, hogy esetleg fejjek. Másnap nekem is elkezdett fájni az egyik mellem egy kb. dió nagyságú helyen, majd estére hőemelkedésem lett.

Amiket én csináltam:

- több irányból raktam mellre a babát,

- szoptatás közben masszíroztam a mellemet,

- szoptatás után kézzel kifejtem még amit tudtam,

- langyos vizes textilpelussal borogattam.

1-2 nap múlva már sokkal jobban voltam, majd el is múlt.

2016. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezeket én is megpróbálom. És piros volt azon a részen a bőröd? Orvoshoz nem fordultál vele?
2016. aug. 10. 11:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Attól volt piros, hogy sokat masszíroztam. Orvoshoz nem mentem, hanem a védőnőmet hívtam fel, mert gyanítottam, hogy tejcsatorna elzáródás miatt alakult ki, hiszen én magam is éreztem, hogy mennyire meg voltak duzzadva és feszültek a melleim ébredéskor.

Később, amikor már nem szoptattam, találtam egy "csomót" a mellemben, de amiatt nem lett hőemelkedésem és az érzékenysége is változott a ciklusom során, így azzal már orvosnál is jártam.

2016. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem olyan gyulladás lett a mellemben, hogy 39 fokos lázam is lett.

Nem mentem orvoshoz, hanem a védőnő segített. Hívott egy szoptatasi tanácsadót, aki megmasszirozta a mellemet, es megszűnt a gyulladás.

Plusz borogattam vizes ruhával (nem apadt el a tejem), illetve mindig rátettem a gyulladt mellemre is a babát, akkor is, ha a másik mell következett.

A láz és a gyulladás elmúlt, de figyelnem kellett sokáig, hogy rendesen kifejjem, vagy jól kiürítse a baba ezt a mellet.

2016. aug. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom h csináltam de nekem a babám 8 hónapos korában gyulladt be a mellem.Éjszaka hidegrázásra keltem,hánytam is,lázam volt.Reggelre nagyon fájt a jobb mellem és volt rajta egy nagy piros folt.A nőgyógyászom csak délután tudott megnézni,addig szoptattam mindenféle pózban,masszíroztam,fejtem.Nődokim megnézte,felkísért az újszülött osztályra,ott a csecsemősök átmasszírozták rendesen és doki irt fel Zinnatot.
2016. aug. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!