Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejcsatorna elzáródás. Vissza...

Tejcsatorna elzáródás. Vissza fog térni a láz?

Figyelt kérdés
1 nap nem volt időm lefejni a mellem, csak este. Éjjel már belázasodtam, másnap 39 fokos volt a lázam. Kaptam rá antibiotikumot. De állítólag szét kéne maszírozni a csomót. Egy borsószemnyi csomó van a mellemben, de nem tudom szétmaszírozni sehogy sem. Ha elfogy az antibiotikum megint be fogok lázasodni? Minden nap fejem a mellem most már napi 3-szor, meg hónaljtartásban szoptatok, állítólag akkor kiürül az a része a mellnek.
2010. márc. 19. 22:43
 1/5 xStefix ***** válasza:

Én nem gondolnám, hogy antibiotikumot kellene szedned egy szimpla lázra, pláne, ha nem is bakteriális fertőzés miatt, hanem tejcsatorna elzáródás miatt van. Nem tudom, ki adta neked a gyógyszert, de hogy nem egészen tiszta ezügyben... 8-I

És igen, visszatérhet a láz, ha a csomó megmarad. Mindenképp dolgozz rajta tovább, hogy elmúljon, különben nem sokkal lesz jobb helyzet. Segítség:

[link]

[link]

2010. márc. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Masszírozás előtt tegyél a melledre meleg vízes borogatást, így könnyebben megindul. Körkörös mozdulatokkal simítsd a mellbimbó felé. Aztán tedd rá a babát, mert ő igazán a szakértő ebben.:) Cicizés közben is masszírozhatod. Minél többször ismételd, mígnem eltűnik a csomó.
2010. márc. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De mennyi idő? Már 1 hete csinálom, de nem akar múlni. A babával nem megyek sokra, elég rosszul szopizik. A Hónaljtartás lenne jó, de abban a pózban nem is nagyon akar.
2010. márc. 20. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 4-szer lázasodtam be az első 2 hónapban,piros foltok voltak a mellemen a t.cs elzáródás miatt. Én panadolt szedtem,forró vízben lezuhanyoztam, fejtem is , de a legjobb az volt amikor a babámat mellre helyeztem, mert ő rendesen kitudta űríteni a tejcsatornát. Amikor beállt a kereslet-kínálat onnantól kezdve nem lázasodtam be.
2010. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17.59-es vagyok: még annyit, hogy a baba alsó ajka legyen a csomó felé. Ha nem is szopik olyan jól, nagyon hatékony így is. Nekem sem múlt el azonnal, beletelt pár napba (mondjuk nekem nem volt lázam), de hidd el, másképp nem múlik el.
2010. márc. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!