Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Este kevesebb tej, miért?

Narancs223 kérdése:

Este kevesebb tej, miért?

Figyelt kérdés
Egy hete szültem császárral és nagy babám lett 3óránként 120at eszik meg este már zombi vagyok mert szétrágta a mellem és mellszívóztam , most úgy néz ki hogy holnap nekivágatunk újra a szopizásnak, tehtermelö praktikák vannak? Esetleg ha cumisüvegből adok szobahőmérsékletes anyatejet nem issza meg az egészet gondolom ki kell önteni ufye? VGy következő lörben lehetne adni abból is? Én kiöntöm... köszönöm a segítséget

2016. aug. 12. 04:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tejtermelő praktikák vannak, de a legfontosabb az lenne, hogy sokat pihenjél. Amikor a baba alszik akkor te is dőlj le, tedd fel a lábad, ha nem is alszol, de pihenj. Sok-sok folyadékot igyál, naponta kb. 3 litert. Ihatsz ilyen tejelválasztást serkentő teát is, csak ne annyit amennyi a dobozra van írva, hanem napi 1-2 csésze elég, mert a hatóanyagai (édeskömén, ánizs) hasfájást meg sok pukit okozhat a babának. Használj bimbóvédő krémet minden szoptatás után, hagyd rajta arra a 3 órára amíg újra etetsz. A lefejt tej úgy tudom 24 órán belül használható fel sima hűtőben tartva, azután vagy kiöntöd vagy lefagyasztod.
2016. aug. 12. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fejni faraszto,es amibe beleivott utana nem adhatod mar oda...ha fejsz valaszd kette es csak az egyik adagot add akkor neki, aztan ha kell max odaadod a masikatm

Sebesedes ellen tiszta lanolin a legjobb, + nekem bimbovedo is kellett mert ìgy kiragta hogy tiszta genny es ver volt.

Szaporitas: 3-3 dl viz minden szopi elott utan, sok sok alvas es szenhidrat (pizzatol kalacstol omlott a tejem), citromfu tea, more milk kapszula nekem bevalt, plusz en fejtem is a 7-5-3-1 modszerrel napi ketszer, de nekem hozzad kepest 0 tejem volt, 20 milirol kellett szaporitanom, mellgyulladas miatt, de a fentiekkel 2 honaposan ujra kizarolagos anyatejes lett a babam. Elsokorbe probald a teakat,alvast, boseges evest es ha ezek nem segitenek csak akkor kezd fejni..egyaltalan miert gondolod hogy nem eleg neki a tejed? A 120 mili eleg jo, nekem 7 honaposan se evett ennel tobbet egyszerre...

2016. aug. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes, hogy este kevesebb a tej. Ez nem azt jelenti, hogy nem elég, hanem míg napközben vizesebb a tej, az esti tej sokkal zsírosabb, laktatóbb, tehát a ml egyáltalán nem számít. Ez egy normális dolog, a természet így alkotta meg, hogy a baba jobban felkészüljön az éjszakai alvásra. A lényeg, hogy ne stresszelj rá. Igény szerint szoptass, ne órára, mert a kereslet-kínálat úgy fog beállni, ha akkor szopizik a babád, amikor akar. Ha nincs különösebb indok (alacsony születési súly pl...), akkor felejtsd el a mérleget és a számokat, és csak szoptass, amikor azt igényli a babád. Pikk-pakk beáll a tejmennyiség, amire szüksége van. A három óránkénti etetés a növekedési ugrásoknál (a baba kb 2-3 hetes korában, 6 hetesen, 3 hónaposan) megbukik, és az anyuka ilyenkor szokott tápszerhez nyúlni feleslegesen, amiből nincs visszaút sokaknak.
2016. aug. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Este a tej kevesebb, de zsírosabb. Fejés helyett igény szerint szoptass, fetrengj te is a gyerek mellett, szoptass fekve, amikor csak igényli, igyál sokat, tapasztalatom szerint (23 hónapja szoptatok, immár a másodikat) a legjobb tejserkentő a sör! Én 1,5-2%-os ízesített "lónyálat" iszok, sokkal hatékonyabb az alkoholmentesnél, de az is jó. (A védőnőm javasolta az alkoholosat, igaza volt, csak nem egyszerre kell inni, hanem nap közben elkortyolgatni.)
2016. aug. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és ne méregess, ne számolgass, ne nézd az órát, csak a gyerekre fókuszálj, nyugodj meg és minden rendben lesz. Ha meg elbizonytalanodsz, akkor lll.hu-ról informálódj.
2016. aug. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Löszi aa válaszokat igen lehet kimerültség az oka, védőnő mondta h kell annyi neki, 4200gramm 58centivel születrtt nagy baba , igen észrevettem hogy csak az időt nézem már és nem pihenek... megprobálom azt utána meg fokozatosan majdcsak növelődik de eddig ömlött most h kezdek kifáradni nem igazán megy na majd próbálkozunk,:-)
2016. aug. 12. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!