Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért fáj annyira az Avent...

Miért fáj annyira az Avent kézi mellszívójával való fejés?

Figyelt kérdés
Annyira beszívja a mellbimbóm, hogy majd szét csattan. Pedig muszáj fejnem, mert mellgyulladásom van, de kézzel másfél óra alatt tudok lefejni 100ml-t. Jó lenne, ha rövidebb idő alatt végeznék a fejéssel. Egyébként szoptatok, de azt mondták üresre kell fejni a mellet. Kézzel csak úgy tudok fejni, ahogy én gondolom magamnak. Aki tud segíteni, kérem írjon! Úgy tudom, nem szabad kézzel sem annyira fejni, hogy az fájdalmas legyen, mert azzal nem gyógyul hamarabb a mellgyulladás.
2008. szept. 30. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

szia én ne mfejtem és 17 hónapig szoptattam a kissebbik lányomat szerintem ne fejjél ha szopik rndesen mert ah lefejed mindig akkor nem fog beálni a kereslet kinálat rendszere, amúgy és egy kicsit be szoktam tejjel kenni a szilikon részt és akkor nem olyan fájdalmas mert a nagyobbik lányom nem szopizott és neki 4 hónpig fejtem és így kapott cska anyatejet négy hónapig


he be van gyulladva a emlled akkkor pedig meleg borogatás kell rá vagy pedig meleg vizzel zuhanyozd le és próbáld meg a csomókat enyhén szétmaszírozni


he nem fejsz akkor szépen be fog állnia tej és annyi termelődik amennyit a baba eszik ez 2-3 hét alatt beáll

2008. szept. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
A mellszívóval sem lenne szabad, hogy fájjon, nekem is Avent van és nem fáj a fejés. Óvatosan csináld és próbáld közben masszírozgatni a melled (főleg a felső és hónaljhoz közeli részét), valszínűleg a gyulladás miatt fáj. A gyulladásra az is jó, ha bevizezel jó meleg vízzel egy vastag törülközőt és ráteszed a melledre, ezt megismétled párszor, vagy zuhanyzás közben a langyos víz alatt is masszírozhatod.
2008. szept. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Ami nálam most már másodszor is bejött. Én is massziroztam, borogattam, zuhanyoztam, és folyamatosan fejtem, hogy már a könnyem is kicsordult. Este az egész mellemet bekentem Garmastan krémmel jó vastagon, főleg ott ahol a csomót éreztem. Jól felöltöztem, póló, rá pizsoma, be a vastag takaró alá. Éjjel mi 2-szer szopiztunk, persze előtte lemostam a cicit. És reggelre sokkal jobb lett. Aznap még kentem, és napközben fejtem. És láss csodát, amit nem sikerült 4 nap alatt fejéssel helyrehozni, 2 nap után szépen eltünt. Persze még éreztem hogy fáj, de az már csak a helye volt.

Próbáld ki. Mit veszíthetsz?

Remélem hamar túlleszel rajta, és neked is használ a "recept".

Boldog babázást.

2008. szept. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is fájt az Avent, össze-vissza erősséggel szívott, az erős vákum majd leszakította a mellem. Lehet, hogy minden mellformára az sem jó? Én béreltem Medela elektromos mellszívót,állítható több fokozatban az erőssége és nagyon jó!
2008. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%
MIÉRT SZAVAZTATOK LE CSAK AZ IGAZSÁGOT ÍRTAM ÉS A TAPASZTALATOMAT MEG AZ LLL TANÁCSADÓK TANÁCSAIT NEM HÜLYESÉGET IRTAM ÉS AKI LESZAVAZOTT GONDOLJA VÉGIG AMIT ÍRTAM ÉS UTÁNA SZAVAZZON
2008. szept. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként nem szoktam fejni, mert az elsőszülött fiamnál tényleg beállt a kereslet-kínálat elve, nem is gyulladt be soha a mellem. Most is így akartam, de valamiért már másodjára gyulladt be, pedig még csak 4 hetes a kisfiam. Ezért kellene fejnem addig, amíg a bepangott tejcsi ki nem ürül.
2008. okt. 1. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!