Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudom, hogy nem "szabad"...

Tudom, hogy nem "szabad" mérni, de ilyen mennyiségek mellet elhagyhatnám a pótlást?

Figyelt kérdés

6 hetes lesz kedden a babám. A kórház óta esténként kap pótlást, amit jó lenne elhagyni, csak félek, éhezne a picúr.

Ma lemértem minden evésnél. Tudom, hogy a szopi előtti és utáni mérés nagyon pontatlan és hogy a tej mindig más, stb..., de azért valamit csak mondanak a számok.

Éjjel 1: 120 ml

Éjjel 5: 110 ml

Reggel 7: 90 ml

Délelőtt 9: 40 ml

D.e. 10: 50 ml

D.e. 11.30: komfortszopizott 10 ml-t, aztán elaludt

D.u. 14:00: 70 ml


Így állunk ma. A súlya 4,2 kg kb, szóval, ha tápszeres baba lenne, kb 650 grammot kéne megennie egy nap. Ha összeadom, amit eddig evett, akkor még 180 körül kéne ma ennie, ami a délután 4-5 óra körüli és az esti evésből talán megvan, bár van, hogy este csak 30-50 ml-ket tud szopizni.

Ha megkínálom estefélé még tápival, akkor olyan 100 ml-t simán bepuszil.

Mitévő legyek?



2016. aug. 20. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Ha éhes marad, hidd el, fel fog tűnni!
2016. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
83%

Na ezért szúrja el sok anyuka a szoptatàst.


Ne pótolj. Cicizzen amikor amennyit akar.

A fiam 6 hetesen( akkor olyan 5,8 kg volt màr) 30ml- ket evett napi 6-7x és az éjszakàt is àtaludta.Kislànyom simàn evett 6hetesen(kb 4kg volt) 120akat napi 7-8x és éjjel is kel 2-3 x.

Akkor a nagyot tömnöm a kicsit éheztetnem kellett volna?!?!?! Bocs,de igény szerint szoptattam és nem hagytam,hogy mindenki belepofàzzon,mert az megy.

Védőnő pl a fiamat tàpszereznem kell,mert nem eszik eleget ezzel a 30ml-vel, amikor kiderült hogy több mint egy kilókat hìzik akkor közölte hogy elhìzik a sok tàpszertől miért nem a normàl adagra egészìtem ki neki a 30ml anyatejet. Pf...köszi,sosem adtam neki tàpszert, mindìg jókedvű mosolygós volt, addig meg nincs baj.

Most ugyanezt kaptam meg a lànyomnàl is, mert a kórhàzban nem cicizett 40-50ml-t, de sok magzatszurkot ürìtett ìgy kereken a 10% lement a súlyàból ezért tàpszerezni akartàk... Persze hogy nem hagytam, és làss csodàt egy hét múlva màr bőven megette a 120akat volt,hogy 150et is :-)


Minden gyerek màs és tejed is minden etetésnél. Ha elégedett akkor nem éhezik. 6 hetes korra meg van annyi tartaléka hogy kibìr 4-5 napot kevesebb evéssel( mindkét gyerekem cicisztràjkolt amikor megjött a menstruàcióm, és mégis élnek,mert vmi minimálisat ciciztek akkor is).

2016. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!