Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha fáj a babám hasa akkor...

Ha fáj a babám hasa akkor egyek húslevest vagy vajas kenyeret és igyak vizet? Vagy van 3. étel is?

Figyelt kérdés

elolvastam pár listát és gyakorlatilag fedik egymást.

vagy elkerülte valami a figyelmemet?

tényleg semmit nem ehetek? de akkor mitől lesz jó a tejem?



2016. szept. 2. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg mindent lehet enni, nem csak haromfelet.

Amugy szerintem a kolikas babanal csinalhatsz barmit. En a masodiknal mindent ettem, megsem fajt a hasa.

2016. szept. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bármit ehetsz, csak meg kell figyelned, hogy a babád bírja-e vagy sem.

A nehézség hogy a hasfájás 6-24 órán belül jelentkezik valamikor a fogyasztott ételhez képest.


Nekem ételallergiásak a gyerekeim, és nagyon sok mindent nem ehettem.


Az viszont téves elképzelés, hogy a tejed nem lesz "jó", a tejed mindig tökéletes a babád számára, elszipkázza a szervezetedből mindazt, amire szüksége van.


Hiánybetegséged Neked lehet.

Érdemes vitamint szedni szoptatás alatt pont emiatt, hogy a fontos raktáraid ne ürüljenek ki.

2016. szept. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

azt hiszem zsákutcában vagyok. elevitet szedtem, de megfogta a székletét és akkor amiatt visított :( mire rájöttem... aztán ugye jobb lett, de én barom ettem zöldséges tésztát, akkor az volt a baja, pörkölttől is fájt a pocakja :( most a nagy gyerekem borsófőzeléket kért, oké, csinálok neki, de az is puffaszt, meg se merem próbálni.

olvasgatok, hogy mit lehet, de mondjuk a köménymaglevest nem bírom megenni, mást meg nem igazán írnak

2016. szept. 2. 12:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem brutál hasfájós volt a fiam. Akkor lett jobb, amikor kiiktattam a tejet az étrendemből. Tehát se joghurt, se vaj, se sajt. Aztán a két szopi között hagytam legalább két és fél órát, mert különben a friss és a félig emésztetlen anyatej gyomorban való keveredése is puffasztotta. A Vigantol helyett más organikus D-vitamint adtam neki,plusz a mellemből mindig fejtem pedig pár cseppet, hogy könnyebben bírja megemészteni. Hogy mit ettem? Pl. tököt, uborkát, krumplit, paradicsomot, sokféle húst, teljes kiőrlésű kenyeret. Ebédre főzelékeket rizstejszínnel,kókusztejszínnel sűrítve. Almát,barackot, banánt, sütőtököt, dinnyét és szilvát. Plusz kerültem mindent, ami túl paprikás, esetleg egy leheletnyit is csípős. MOst ismét babát várok és tuti ezeket az elején kiiktatom az étrendemből.

18hkm

2016. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!