Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell húslevest főzni?...

Hogyan kell húslevest főzni? Lassan főzni sokáig? Kell később vizet adni hozzá főzés közben is?

Figyelt kérdés

2016. máj. 29. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
2016. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Feldarabolod a húst felrakod főni ,ha már van hab a tetején egy szűrővel leszeded utána mehetnek bele a fűszerek: só,bors,ételízesítő esetleg húsleves kocka + a zöldségek ami mindneképp hagyma ,sárgarépa,fehérrépa, karalábé esetleg krumpli én szeretem belefőtzni . Nem kell tartalékon főznöd olyan közepesen , de igazából megkóstolod a zöldségeket és ha puha akkor kész. Vizet nem kell később rakni rá, miért kellene ? Ja és hideg vízbe rakd fel a húst .
2016. máj. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Se ételízesítő se húsleves kocka nem kell a húslevesbe.
2016. máj. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Attól függ, miből főzöd...én sűrűn készítek úgynevezett gyorhúslevest nagy csirkecombokból, esetleg ha kapok velőscsontot, azt is beleteszem....imádom a velőt pirítóssal:) Ez nagyjából egy óra, kis lángon. Marhahúsból, persze, tovább tart.


Nálam a zöldség a sárgarépa, petrezselyemgyökér, sok zeller, hagyma, fokhagyma és egy nagy zöldpaprika.


Én néha kell vizet adjak hozzá, sok a zöldség, nem elég nagy az edény. Ezt úgy oldom meg, hogy vizet forralok, és azt adom hozzá forrón.

2016. máj. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Én áltában rakok bele ételízesítőt az csak fűszer ,a kockához meg oda irtam,hogy esetleg sokan úgy csinálják körülöttem .
2016. máj. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 aperitif ***** válasza:

A húsleves akkor lesz szép, átlátszó, kristálytiszta, ha nagyon lassan főzöd, kis lángon, épp hogy csak "gyöngyözzön", semmiképp se forrjon, zubogjon.

Főzés közben nem szoktam vizet adni hozzá, annyi vízzel teszem fel, hogy bőven ellepje a hozzávalókat, nekem inkább túl sok szokott lenni a lé, mint kevés (kétszemélyes háztartás).

2016. máj. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Az ételízesítő nem csak fűszer.

Egy csomó ízfokozó, ráadásul teljesen fölösleges is a húslevesbe, mert pont azokat az ízeket akarja utánozni, amiket alapból bele kell tenni egy húslevesbe.

Kockát meg esetleg sem.

Szintén totál fölösleges.

2016. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Rendben, te úgy főzöd ahogy te akarod ugyan úgy én is . Ha én rakok bele ,ne bántson már ennyire . Én így tanultam ,így csinálom.
2016. máj. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem tökéletes.
2016. máj. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!