Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek sok teje van, annak...

Akinek sok teje van, annak mennyi tejet termelnek a cicik naponta? Ebből mennyi válik fölöslegessé?

Figyelt kérdés

2016. szept. 6. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bár már nem szoptatok, de két gyermekemet szoptattam majdnem másfél évig. Az első babámmal volt rengeteg plusz tejem. Volt olya időszak, hogy mellenként megvolt a 250 milli. Tudom, mert programunk volt a férjemmel, anyukám vigyázott a 3 hónapos kisfiamra két szopi között. Mielőtt elmentünk, szopizott, és meg is mértem, hogy megnyugodjak. Hát...nagyon megnyugodtam! Egy mellből evett, bevágott 2,5 decit. Egy ideig roskadozott a fagyó a tejtől, napi 1-2 decit lefagyasztottam. Aztán abbahagytam a fejést, mert kiderült, hogy a fiam nem fogadja el a lefejt tejet.

A kislányomnál már nem maradt felesleg, hamar beállt a kereslet-kínálat.

2016. szept. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

mamámnak volt sok teje, ml-re nem tudom, de egy másik anyuka gyermekét látta el pluszban, tejet nem adott le.

szóval két gyerekre volt elégnyi teje.

2016. szept. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
6 hónapos a kislányom épp ma :). A hozzátáplálás nehezen indul,gyümit nem is kaphat...csak minimális krumplit,babakekszet. Csak szopik. Sosem mértem,mennyit,mert mindig elég volt neki. Kb 2.5 óránként szopik nappal,éjjel alszik. Én nem fejtem sose,talán 2x kipróbáltam. Úgyhogy reggelre folyt mindig ki a többlet. Se anyukámnak,se a húgomnak nem volt teje,úgyhogy nem mertem fejni. Pedig még most is tudnék szerintem. De már csak annyi termelődik,amennyi neki kell. És neki sok kell,mivel már nem újszülött.
2016. szept. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Egy idő után (mikor átaludta az éjszakát) reggelente az egyik mellből jóllakott a gyerek, a másikból pedig pillanatok alatt lefejtem kb. 150 ml-t és tudtam volna folytatni.
2016. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

4,

szerintem az nem a sok kategória.

Ha a gyerek által kiürítettből fejtél volna le annyit, az igen.

2016. szept. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Azt írtam, hogy 150-et lefejtem és tudtam volna még, nem azt, hogy azzal kiürült. Csupán annyit fejtem, hogy megkönnyebbüljön a mellem.

(#4)

2016. szept. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
3.5 L tejet adtam le 2 naponta+ amit a manóm megevett :) Nem kedvés..
2016. okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
3.5 L tejet adtam le 2 naponta+ amit a manóm megevett :) Nem kevés..
2016. okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
3,5 liter két naponta... az tényleg rengeteg:)
2016. okt. 17. 15:17
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
hiába a lepontozás tényleg annyit adtam le nem túlzás,
2016. okt. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!