Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejadó anyukák! Mivel...

Anyatejadó anyukák! Mivel szoktatok fejni? Mikor, hányszor naponta és napi milyen mennyiséget? Mindkét mellből fejtek vagy egy alkalommal csak az egyikből?

Figyelt kérdés
Új anyatejadó anyuka vagyok, kézi Avent mellszívóm van, ezzel napi 2-2,5 dl tejcsim van pluszban. Érdekelne, mások hogyan csinálják.
2014. aug. 22. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy beletrollkodok a kérdésedbe, de én is szeretnék tejleadó lenni, de nem megy. :(

Mam kézi szívóm van. Szoptatás után és ha van idő, két szopi között is lefejem mindkét mellem, viszont nekem is annyi tejem lesz lefejve estére, mint neked. Ezt viszont sokszor még a szopin túl igényli a kisfiam, így az is elfogy. :(

Egyébkènt nálad ez a napi mennyiség elég a leadáshoz?

Mégegyszer bocsi.:)

2014. aug. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk bármennyit le lehet adni. Nekem lenne több is, de a kézi mellszívóval nem tudok többet leszívni :( napi 0,5-1 dl-rel kezdtem, mert annyi maradt a szoptatás után, most lenne több is
2014. aug. 22. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
én szerettem volna leadni, de közelben nem volt anyatejgyűjtő állomás, így fagyasztottam. Lányomnak 3 éves korig adtam anyatejet, fiamnál is sokáig és sok volt. Kézzel fejtem mindég, kb másfél éves korukig fejésenként 4-6 decit. Szopik után is fejtem, akkor "csak" 2-3 deciket. Kézi mellszívóval csak bajlódtam, kézzel fejtem, igaz, 35 éves létemre a melleim megnyúltak kegyetlenül. Napi kb 1-másfél liter tejcsi lett pluszba.
2014. aug. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
BArátnőm anyatej leadó volt sokáig ,elektromos mellszívója volt, napi 1-1,5 l tudott leadni.
2014. aug. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Medela SWing mellszívóval fejtem. A kislányom az egyik mellemet nem fogadta el, azt fejtem minden etetés után, meg a másikból azt, amit benne hagyott. 3 hónaposan már mindkettőből tudott enni, akkor felváltva etettem a cicikből, a másikat fejtem. Napi 8dl ment a gyűjtőbe, mert ennyit fizetnek ki, a maradék napi 2-3 deciért kijöttek házhoz, olyan család, aki az anyatejgyűjtőből hordta a tejet, de nem kaptak annyit, amennyi a babájuknak kellett.

Mivel rengeteg volt a tejem, éjjel is 2x fejtem kb 10 hónapig, aztán kezdtem csökkenteni, de minden fejés kihagyása után begyulladt a mellem, de már készültem rá, tudtam kezelni a problémát. 15 hónapig adtam le tejet, amikor már csak 2-3 dl volt, akkor hagytam abba.

2014. aug. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Medela elektromosom volt méghozzás symphony tehát dupla!nagyon hatékony és nem mellesleg gyors volt!!
2014. aug. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!