Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes a kislányom és én nem...

7 hetes a kislányom és én nem szoptatok, csak az első héten szoptattam. Becsomósodott a mellem és az egész olyan nagyon fájdalmas és kényelmetlen volt. Miért nem fogadják el az emberek ha valaki a tápszer mellett dönt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 11:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
47%
Mert a babának az anyatej sokkal jobb.
2010. ápr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Az én lányom is hét hetes :)

Én sem szoptatok, nem is tudtam, mert a kislány csak sírt, és nem volt hajlandó még bekapni sem a cicit. Már a kórházban sem tudtak segíteni (4-5 szoptatós nővérke is próbálkozott, nagyon rendesek voltak). Bár én fejem azóta is és csak anyatejet kap.

Én nem ítélem el azokat az anyákat, akik a tápszer mellett döntenek, ha oka van a dolognak, és nem csak a kényelem az!!!!

Én is szinte csak tápszert kaptam, mert anyu nem hogy nem tudott szoptatni, de csak pár hetet tudott fejni, és elment a teje.

Nem vagyok allergiás, beteges stb.

Ne foglalkozz az emberekkel, csak magatokkal.....ettől még ugyanúgy szeretheted a kicsikédet, mint más!

Jó babázást :)

2010. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
9%
A tápszerkészítés pont hogy nem kényelmes szerintem,kavargatni,méricskélni,melegíteni kell!Az anyatej ilyen picike babánál azért lenne fontos mert erősíti az immunrendszerét,és megvédi sok betegségtől,segít neki hogy megerősödjön,gyarapodjon.Ha ezeket is mérlegelted,természetesen TE döntesz csak lehet késöbb megbánod!
2010. ápr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%
Megbántad?vagy miért érdekel más véleménye,hiszen valószínűleg eddig sem érdekelt ki mit mond ha így döntöttél!Nem nagyon kampányolnak az 1 hetes szoptatásért.
2010. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

Mert az anyatej a legjobb és ez nem "kányelmetlenség stb" kérdése, a fájdalom elmúlik.

Ez az egyik legjobb doldog, amit megadhatsz a gyerekednek és még pénzbe sem kerül.

2010. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az volt a gond neked, hogy nem kaptal jo tanacsot, nem segitett neked senki az elejen, hogy megoldodjon a problemad a fajdalmas, kenyelmetlen szoptatas miatt. Nekem is becsomosodott a mellem az elso heten, mert tul sok tejem volt es a babam meg nem tudta kiuriteni, kiszivni az egeszet. 2 hetig nem fejtem, mert azt a tanacsot kaptam egy vedodotol, hogy az elso 2-3 hetben nem szabad fejni. Begyulladt a mellem, rohadtul fajt, csomos volt, es 40 fokos lazam volt, antibiotikumot kellett szednem. Vegul, jott egy nagyon kedves, es szakmailag hozzaerto vedono, aki segitett kifejni a tejet, kimasszirozni a csomot, megmutatta, hogy hogyan kell kulonbozo tartasokban szoptatni a babat es megtanitotta nekem, hogy mit kell csinalni egy kovetkezo mellgyulladas eseten. Utana is fajt meg a szoptatas par napig, de renduletlenul szoptattam, mert tudtam, hogy a babamnak ez a legjobb, amit megadhatok. Szoval nem gond az, hogy a tapszer mellett dontottel, en csak azt sajnalom, hogy nem kaptal segitseget, ami megkonnyitette volna a szoptatast az elejen.
2010. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos neked nem segített senki, ezért jártál így.

Én ugyanígy voltam, de volt segítségem, így 9 hónapig szoptattam.

És azért nehéz ezt elfogadni, mert csak kis türelem kellett volna és a gyereked anyatejen nőhetett volna fel, ami egészségügyileg az egész további életére kihat. Megérte volna az áldozatot...

2010. ápr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nem bántam meg, a babám egészséges és kiegyensúlyozott. A tápszerkészítés nem kényelmetlen. Írta valaki, hogy macerás! Szoba hőmérsékletű babavíz, bele 4 kanál tápszer, összerázom és etetek! Ez olyan macerás?? A szoptatás után még fél órát fejtem és akkor is csak 15 ml jött ki.

Nem bánom, hogy nem szoptatok, ez az én döntésem és a kérdést csak kíváncsiságból írtam ki.

2010. ápr. 22. 13:40
 9/23 A kérdező kommentje:
Sokan próbáltak segíteni, de nem tudtunk többet lefejni és én a végén azt mondtam, hogy jó akkor itt vége. Nem szoptatok mindenáron! Ez a gyerek így is felnő , ahogy én is felnőttem úgy , hogy anyám 1 percig nem tudott szoptatni! Nem remegek be miatta, ez van!
2010. ápr. 22. 13:44
 10/23 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen igazad van! Ha te úgy döntesz, hogy nem szoptatsz bármi miatta akkor nem szoptatsz, senkinek a véleményével ne foglalkozz! Az én "minta anya vagyok mert szoptatok" idő már lejárt, anyaság nem csak ebből áll! Én nem szoptattam de mindkét gyerekem egyetemre járattam és egyedül felneveltem úgy, hogy 3 munkahelyem volt, mert kellett a pénz. Mindkét gyerekem egészséges felnőtt lett, soha nem voltak betegek!
2010. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!