Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan hagyhatnám el az...

Hogyan hagyhatnám el az éjszakai szopizásokat?

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hós de még sosem aludta át az éjszakákat.2-3 óránként kel amióta megszületett.Nappal már csak kb 2x szopizik.Néhányan azt tanácsolták,hogy szoktassam le az éjszakai szopiról,mert akkor talán végaludná az éjszakát.Na de hogyan???Már nagyon ki vagyok merülve.
2010. ápr. 22. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Probáld meg este jól lakatni,esetleg egy kicsit később fektesd le.A legegyszerűbb modja az éjszakai szopi elhagyásnak ha elhatározod hogy mátol nem adod és ettől nem térsz el,nem engedsz a kísértésnek:-)Tudom nehéz de én két gyerekkel végig csináltam!Elsővel nehezebb volt,de a második manom 3.éjjel már végig aludta az éjjt!A mai napig is hála égnek,már 3éves lesz és 10hósan választottam el!Sok sikert:-)

2010. ápr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbáltad már vízzel itatni,amikor éjszaka felkel?

-ez nálunk nem vált be a 9 hónapos lányunknál,torka szakadtából üvöltött,amíg nem kapta meg amit akart.

Az esti jóllakatással annyi csak a baj,hogy így is úgy is annyit eszik a gyerek,amennyi jól esik neki- amúgy nagyon tele hassal még annyira sem alszik,mint egyébként.

Ha éjszaka hagyod üvölteni,az csak akkor kivitelezhető,ha a kicsi egyedül alszik a szobában.

Védőnő mit mond?-a miénk csak vonta a vállát.

2010. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is szoptattam éjjel, de már annyiszor hogy reggel nem is emlékeztem, szóval nagyon gáz volt. Aztán megkérdeztem a védőnőt, aki azt mondta hogy ne adjak neki cicit,nem fog éhenhalni,és csináljam végig az aludj jól gyermekem módszert.10 hónapos volt ekkor. 3 nap kellett hozzá és azóta átalussza az éjszakát. Most 14 hónapos.
2010. ápr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már tuti nem éhes éjjel, csak megszokás. Én azt olvastam, hogyha felkel ne anyuka menjen be hozzá, hanem apuka vagy nagymama. Ha tudja, hogy náluk nincs cici, akkor kénytelen lesz elfogadni. A Suttogó még azt is javasolta, hogy esetleg anyuka ne aludjon otthon. Csakhát ez elég nagy szívás az apukának.
2010. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:

Érdekes, hogy mindenki kapásból olyan javaslatokkal jön, amik rövid távon biztosan gyorsítani fogják az elválasztódást. Ha Szoptatás, akkor miért nem ez a célirány..?

A kérdés az, hogy mi a te hozzáállásod, kedves Kérdező. Ha továbbra is szeretnél szoptatni (és nem csak pár hétig), akkor felejtsd el az alvás-tréningeket. Sem a Suttogó, sem az Aludj jól-os módszer nem támogatja a hosszabb távú szoptatást. Ha viszont be akarod fejezni, arra valószínűleg jó lesz; csak esetleg a gyerkőc igényei sérülnek "látatlanban".

HA a további szoptatásra voksolsz: a napközbeni szopik számát igyekezz feltornázni - a 2-t én egyébként is kevésnek tartanám ennyi idősen. (Én ekkoriban napi 5x szoptattam és még most 26 hósan is szopizunk 2x.) Az esti beetetéssel kapcsolatban egyetértek az egyik előző anyukával, körültekintően csináld.

A gyakori éjjeli szopinak egyébként több oka is lehet: nappal nem szopik eleget/többet szeretne (én erre tippelek); lassan eljön a szeparációs szorongás ideje és így szeretne hozzád közel lenni (ez is valószínű); idegrendszeri érés, alvásminták változása; nappal nincs elég ideje szopizni, mert túl "elfoglalt" stb. Ha rájönnél a pontos okra, szerintem már közelebb lennél a jó (jobb) megoldáshoz.

Egyébként én is pont 11 hónapig szoptattam éjjel. De miután rájöttem a "bajra" és bevezettem egy köztes szopit az uzsonna és a vacsora közé kb. félidőben, 3 nap múlva már átaludtunk. Szóval nemcsak az alvás-tréningek tudják a trükköt..! Csak azt kell megfigyelni, hogy mi az OKA a problémának.

2010. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajna már elég kevés a tejem.Kisfiam napközben nem is nagyon igényli.A másik ok,amiért szeretém abbahagyni a szopizást,mert szeretnénk kistesót,de sajna nincs menzim(kb 3x volt a 11 hónap alatt)és szerintem amig szoptatok addig nem is lesz...Ráadásul a kisfiam amikor még napi szinten is kb 6-7x szopizott,akkor is ugyanúgy felkelt éjjel.Még 1szer sem aludta át az éjszakát.
2010. ápr. 25. 17:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki hogy van ezzel,de én hiába szoptatom meg este, vagy hiába szoptattam egy időben napközben is,akkor is ugyan úgy felkelt a lányunk! :S
2010. ápr. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!