Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet az oka, hogy az...

Mi lehet az oka, hogy az újszülött babám ritkán kér enni?

Figyelt kérdés

A kórházból úgy engedtek el, hogy igény szerint szoptassak, de legalább nyolcszor naponta. A védőnő szerint is a nyolc az ideális, hat még elfogadható 2-4 óránként. Az én kisfiamat pedig 4 óra után alig lehet kiverni az ágyból, ha rajta múlna, nem enne sosem. Közben pedig furdal a lelkiismeret, hogy nem hagyom akkor enni, amikor éhes. Más is volt így vele? Mit lehet ilyenkor tenni? Ugye nem valami betegség jele?

Lehet, hogy én izgulom túl, de első baba, és anyukám sem tud segíteni, szerinte mi óraműpontossággal 3 óránként sírtunk fel.


2010. ápr. 24. 18:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, volt kint a védőnő meg az orvos is, megállapították, hogy kicsit sárga, de nem vészes.
2010. ápr. 24. 18:11
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem akarlak megijeszteni, de a sárgaság egyik tünete az aluszékonyság. Az én újszülött kisfiamnál legalábbis az volt. Amióta meggyógyult (5 hetes lesz holnap), ő is óraműpontossággal 3 óránként kér enni.
2010. ápr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Három gyermekem van egy koraszülött,ő volt az egyetlen aki betartotta a 3órát,aztán elérte a 3kg-ot 4óránként kért.Másik kettő sose evett pont 3órára, volt mikor igen ,de nem mindig.Szerintem ha szépen gyarapszik,alszik,nyugodt baba /leszámítva ha pocakfájós:(/ akkor hagyd hogy ő állítsa be az időt! :)
2010. ápr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! És mit tudok tenni a sárgaság ellen? Elmúlik magától? Mondom, nem mondtak semmit... :(
2010. ápr. 24. 18:17
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Minél több anyatejet eszik a baba, annál hamarabb, mert az anyatej segíti a bilirubin lebontását (ennek a felhalmozódásától sárgul be a baba, mert a kis mája nem győzi lebontani a bilirubint). Nekem a kórházban naponta mérték az értékeket. 260 alá kellett mennie, csak úgy engedtek haza, de volt, amikor 337 is volt. 5 napig feküdt inkubárotban, kék fény alatt.


A legtöbb sárgaság azonban nem súlyos, és elmúlik magától. Ha a babád szépen hízik és nem sárgul tovább, akkor fogadd el, hogy ő 4 órás baba, nem 3. Annál többet alhatsz. :-)

2010. ápr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18:15 vagyok,a sárgaságra nekünk is azt mondták nem vészes,nem is volt semmi baj:)
2010. ápr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam is sarga volt eleg hosszan, mert ö is keveset szopott, kevesszer. de hat ha nem volt ehes, mit csinaljak? El kellene döntenie az orvosoknak, hogy igeny szerint vagy 3 orankent szoptasson az ember.

Amikor hazamentünk a korhazbol 4 orankent evett, de este 19-töl reggel 9-ig semmit, aludt mint a bunda, azaz ki lehet szamolni hogy ujszülöttkent 3szor evett napközben es egyszer meg en eröltettem hogy egyen, a 7-8 helyett. Aztan amikor 3 honapos lett es minden mas baba 4-5 orankent evett a kisfiam meg 2-3 orankent de volt egy-ket het amikor orankent, bar az ejszakat ekkor is ataludta.

Szoval szerintem, ha hizik es nö, es vidam elegedett baba akkor hagyjad akkor enni amikor keri, vagy esetleg probalkozz be nala parszor, de ne eröltesd, mert ha nem ehes ugysem fog enni.Nyugi

2010. ápr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A sárgaság miatt nem kel fel a babád szerintem.

Az enyém is besárgult de a doki szerint csak nagyon enyhén.

Alig bírtam kelteni hogy egyen,pedig muszáj volt mert 5 óránál tovább nem szabad hagyni aludni egy újszülöttet!!

Most hogy elmúlt a sársasága már 3 óránként kel vagy nem is alszik.

2010. ápr. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!