Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, hogy az unokahúgom...

Normális, hogy az unokahúgom 15 hónapos, de a tesóm még fej?

Figyelt kérdés

Tudom, semmi közöm hozzá, de kicsit kezdek aggódni tesóm miatt. Valamiért kudarcként éli meg, hogy császár lett a vége a szülésének, és szerintem a szoptatással akarja kompenzálni azt, hogy "nem tudta megszülni" a babát.

Tele van a mélyhűtőjük tejjel, nem tud vele mit kezdeni, mert most nincs baba a környéken, akinek oda tudná adni, mégis fej. Naponta 4-5x szoptat még, időre. Nem csak akkor, amikor az unokahúgom kér. Ha valamiért nincs otthon és csúszik a szopi, tiszta idegbajos lesz.

Normális még ilyenkor fejni?


2016. okt. 4. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a kérdésedre te is tudod a választ, hogy ez nem normális.

2 gyermekem van, mindkettő császáros. A lányom 2 hónapos, kb. 1 hónapos koráig fejtem. Igény szerint szoptatom, sosem mértem az időt, hogy mikor egyen, hiszen én sem időre eszek.

2016. okt. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nincs még gyerekem, valóban úgy gondolom, hogy nem normális, viszont reméltem, hogy esetleg mégis az. :S


És szerintetek tudok neki bármit mondani anélkül, hogy megbántanám? Az a baj, hogy a férje szerint is teljesen normális, hogy időre szoptat. :(

Félek, hogy teljesen tönkremennek a csontjai, kb. egy éves koráig kb. napi 1 liter tejet még pluszban leadott/lefagyasztott. Aztán szerencsére megjött neki.

2016. okt. 4. 21:30
 3/9 A kérdező kommentje:

A császárt is mondtam neki, hogy ne foglalkozzon már vele, inkább tegye össze a 2 kezét, hogy egészséges babájuk lett, így is 7-es apgarral született a pici.

De nem lehet meggyőzni, vagy nem látja be,, hogy valóban az a lényeg, hogy jól vannak mindketten.

2016. okt. 4. 21:32
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Igazad van, semmi közöd hozzá. Rá, a férjére és a gyerekre tartozik.
2016. okt. 5. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy baja lesz a gyereknek, ha egy évesnél koránál tovább kap anyatejet. Én is fejtem neki, csak mert rengeteg tejem volt, nem tudtam hová tenni (de megőrültem, úgy feszült a mellem) és elhittem, hogy a fejéstől elapad majd lassan. El is apadt, de több mint egy év alatt. A lányom pedig boldogan megitta a lefejt tejet 26 hónapos koráig.

Nem gondolom magam pszichopatának, csak egyszerűen "tejcsárda" vagyok. A második szülés után anyatejadó voltam.

A lányom pedig makk egészséges, látványosan kevesebbet beteg, mint a hasonló korú óvodások.

2016. okt. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó. Félreérted. Itt nem az a baj, hogy anyatejet kap, vagy hogy fej (ráadásul minél többet fej, annál több lesz). Hanem hogy ha időre kell ennie egy 15 hónapos gyereknek, ha csúszik a szopi valamiért, anyuka idegbeteg.

Nem adja le a tejet, tele a fagyasztó vele (legalább keverné neki kajába, hogy elfogyjon), amivel nem tud mit kezdeni.

2016. okt. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

A legrosszabb amit mondhatsz egy császár után csalódott nőnek az az hogy"a lényeg h egészségesek vagytok"...

Ha valóban ez az ok akkor érdemes lenne szakemberhez mennie vagy szülésfeldolgozóra.

2016. okt. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Miért ez a lehető legrosszabb?

Amikor bementem hozzá szülés után, azzal fogadott, hogy császár lett, én meg mondtam neki, hogy majd a következő hüvelyi lesz. És én sérült gyerekekkel (is) foglalkozom, tényleg nem értem, miért nem tudja lezárni magában végre és örülni, hogy jól van a baba.

Ráadásul vajúdott 12 órát, még azt sem lehet mondani, hogy ő "nem tett meg mindent".

Valóban nem az a bajom, hogy cicizik a pici, csak tényleg elkezdtem aggódni tesómért.

Köszi a válaszokat!

2016. okt. 11. 06:32
 9/9 anonim ***** válasza:

#7

Volt 1 császárom.Én is ramatyul éreztem magam utána.Egyik tábor azt hajtogatta,hogy örüljek h túléltük, a másik tábor meg azt h én még szülni sem tudok...

Senki nem értette mi a bajom.Nekem eszembe sem jutott h császár is lehet.Nagy pofon volt ez nekem de meg tudtam vele küzdeni.

Ha a tesódnak 15 hónap alatt ez nem sikerült akkor keressen szakembert vagy menjen szülésfeldolgozóra.

Lehet Továbbra is lepontozni 😊

2016. okt. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!