Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendjén van ez? Unokahúgom...

Rendjén van ez? Unokahúgom kislánya 22 hónapos, és nem akar darabos ételt enni.

Figyelt kérdés
A kölesgolyó és a keksz megy neki, de reggelire tápszert iszik, ebédre turmixolja unokahúgom a főzeléket,husit, és ezt eszi vacsira is. Uzsonna,tízórai gyümit,joghurt turmixolva. Persze így külön is főz neki mindent, igazi babapapit. Olyan nagy lány már, nekem ez fura, félek, hogy valami nem stimmel....
2015. aug. 18. 20:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Ha valami nem is stimmel mi közöd hozzá?

Ha van valami betegsége a gyereknek, nem mindenki szereti ország-világnak kikürtölni, hogy ne legyen megbélyegezve szegény egész életére.

Ha unokatesód értelmes nő, akkor biztos megbeszéli a védőnővel vagy gyerekorvossal az etetést.

2015. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Egyszerűen rossz evő. Gondolom kínlódik vele a te "jóakaratod" nélkül is.
2015. aug. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nincs rendjén.

Fiam kb 9 hónapis kora óta eszik pl szendvicset kis falatkákban, furcsa is lenne, ha pépesítve adnám :) Egyébként semmit nem eszik meg már teljesen pép formájában...

Inkább anyuka nem akarja elengedni a babakort, környezetemben is van ilyen anya sajnos. Fuszzrál, mert a 4 évesét babaként kezeli, és látom, hogy ez nem oké, de olyan se akarok lenne, aki beleszól más életébe, úgyhogy faramuci helyzet...

2015. aug. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
*fusztrál akart lenni, és persze csak akkor áll a hozzászólásom, ha egészséges a kislány...
2015. aug. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Azért nem kell leharapni a kérdező fejét. Ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy lusta és türelmetlen a kedves anyuka próbálkozni a darabos étel bevezetésével. Nem tudhatjuk.

Ha egészséges a kislány, akkor már azt sem értem, hogy miért főz neki külön az anyja. Az én 13 hónaposom többnyire azt eszi amit mi, csak jóval apróbb darabokban, néha az adagjának a felét meg is turmixolom, különben nehezen csúszik.

2015. aug. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem rossz evő egyáltalán. Jó étvágya van és nagy adagokat eszik. Unokahúgom egyáltalán nem érzi ezt problémának, én pedig megbántani sem akarom azzal,hogy furcsálom. Ha egészségügyi probléma lenne ez, elmesélte volna nekem, mert vagyunk olyan viszinyban.
2015. aug. 18. 21:17
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam, sokat kínlódott velem anyukám. Nekem egyszerűen nem tetszettek a darabos ételek, annyit mondtam "cúna" és löktem is le az etetőszékről tálastul. 2 éves korom után ettem szilárdat, de akkor is csak úgy, ha szépen elkülöníthető volt. Pl. kekszek, banán karikákra vágva. A húsokat utáltam nagyon, azt sehogy sem ettem meg, csak a darált húst, mert az pépes volt. Aztán valahogy megszoktam, de idő kellett.
2015. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

De bírom, hogy mostanában már kérdezni sem lehet, mert rögtön jön egy okos a sablonszöveggel, hogy "mi közöd hozzá"

Anonim oldal, a kérdező pusztán érdeklődött, és egyértelműen levehető, hogy azért itt, mert nem akar beleszólni más életébe...

De rögtön támadni kell mindenkit... :/

2015. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

kérdezz rá szerintem, 22 hónaposan már kb. minden esznek, mindenhogy :D enyémek pont ennyiek, oké, mogyorót nem kapnak, de amúgy ugyanazt eszik, amit mi, szinte ugyanabban a formában...


el tudom képzelni, hogy mondjuk nehezebben ment neki, sokat fulladozott, és megijedt az anyuka. az én egyik lányom is ilyen volt, nagyon ijesztő, de már ügyesek :)

2015. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem biztos, hogy nem akar, mert könnyebb! Ez már bőven az a kor, amikor még egy hangyát is képesek órákig nézegetni egy helyben, de leülni enni? Az milyen időpocsékolás már! Lehet, hogy nem egészségügyi probléma, csak anya jobban érzi magát, ha a gyerek megette az adagját és, ha ehhez turmixolni kell, akkor turmixol! Én is ezt tenném! Más meg kanalanként rohangál a gyerek után! Ezt is, azt is ki fogja nőni, viszont ennie kell és, ha így, akkor így! Egy biztos, nem fog egész életében pépeset enni! Csak most nincs ideje másra, mert olyan érdekes a világ!
2015. aug. 19. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!