Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem indul be rendesen a...

Nem indul be rendesen a tejem, jart valaki igy?

Figyelt kérdés
3. Gyerkoc, a ket tesonal semmi ilyen nem volt, mindkettovel mar a korhazban bedurrant a mellem. Most viszont mar 5. napja szultem es meg mindig nem. Valamennyi van benne, kb 30 neha 40 g-ot ki tud belole szivni (foleg delelott), de nem feszult be a mellem, semmi, alvas utan sem kemenyebb. Kezdek aggodni, nem ertem mi a gond. Sajnos belazasodtam szules utan, ezert antibiotikumot, lazcsillapitot is kapok, lehet ez az oka? A korhazban is csak passzolnak, miert vagyok lazas es arra is miert nem indul meg rendesen. Jarg valaki igy?
2016. okt. 16. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Tarts ki tedd mellre minél többször és ne adj pótlást cumisüvegből!
2016. okt. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnálom, nehéz lehet - bár gratula a babához. Ha rosszul érzed magad, biztos befolyásolja valamennyire. Szerintem az, hogy mennyire feszül a 3. gyerekkel is, nem hiszem, hogy feltétlenül jelzi, mennyi van, lehet, hogy már bejáratódott. Nem pont így jártam, de nekem a másodiknál sem volt az a nagy változás szülés után - kb. amikor 6 hónál kihagytunk egy egész napot csak akkor volt csak olyasmi, mint az elsőnél tejbelövelléskor. Az is lehet, hogy délutánra vagy holnapra pont megugrik látványosabban, olvastam már több helyen, hogy egy hétnél is később indult meg. Fontosabb jelzés a baba súlygyarapodása.

A láz lehet nőgyógyászati gubanc vagy csak bármi más "szokásos" őszi takonykór rosszkor jött kezdő tünete is, de nagyon remélem, hogy rendesen kivizsgáltak az előbbire - ne hagyd magad lepasszolni.


Most olvasom itt:

[link]

hogy elvileg a 30-40 ml még elég is lehet... de ha bizonytalan vagy, kérdezz rá inkább pl. a gyerekorvosnál.

2016. okt. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem kb. szülés után 2 héttel durrant be. De szenvedtem folyton, mert előtte ugye nem volt elég a tej utána meg úgy bedurrant, hogy tejcsatorna elzáródásom lett, kétszer is, lázas voltam és alig bírtam lábra állni. Tiszta influenza szerű tüneteim voltak tőle. Akkor meg ezért nem volt elég tej és ezért nem tudtam szoptatni.

Aztán sz.rtam már az egészbe, és kapott tápszert, mert hiába kérdeztem bárkit, nem tudtak megoldást, csak hogy "szoptassak". De nem tudtam szoptatni, mert a végére a gyerek is csak üvöltött hogy nem jön semmi, és nem is volt hajlandó szopni emiatt. Képtelenség volt megszoptatni.


De hirtelen mindenki boldog lett, mikor a gyerek is végre jóllakott és én sem görcsöltem végre a szoptatáson.


Én így jártam. Jól döntöttem. Nem kell a példámat követni. Csak kérdezted.

2016. okt. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem se indult be 5. napig egyáltalán semmi nem volt de onnantól 10 ml alkalmanként 2 mellben egyszerre. Mivel már a 4. napon 40 dekát fogyott (3,5 kilóval született) már a kórházban elrendelték a pótlást. Ezután jött a cumizavar, szenvedtünk de előltettem, 2 hetes elmúlt mire hallani se akart a baba a szoptatásról és mivel semmivel nem lett több tejem feladtam. Ő szopik után is ordított amíg nem kapott tápszert úgyhogy sok lehetőségem nem volt.

De.. 40 milinél többet nem evett az első héten. Lehetősége pedig volt mert 50 milit csináltak neki a 10 ml anyatej után de a felét otthagyta. Szóval akár nektek elég is lehet egyelőre.

2016. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!