Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A 10 hónapos kisfiam amikor...

A 10 hónapos kisfiam amikor éjszaka felébredt, a szopi után visszaaludt, de most már nem. Hasonló helyzetben lévő anyukák mit csináltok?

Figyelt kérdés

A kisfiam 3 hónapos kora óta ébred éjszakánként 2x-3x és eddig csak a szopizás tudta visszaaltatni.

Pár napja amikor éjjel felébred - cicire teszem, de nem alszik vissza és nagyon nehezen lehet csak visszaaltatni. Most éjszaka egy órát kellett vele járkálni. Próbáltuk itatni, de nem kellett neki. Ha betettük az ágyba elkezdett ordítani, hiába simogattuk, dúdoltunk neki stb... csak a cipeléstől aludt vissza. Ez pár napja megy így...

Tanácstalan vagyok, nehogy rászokjon az éjszakai kézben altatásra, mert eddig nem csinált ilyet. Hasonló helyzetben lévő anyukák van valami ötletetek?


2010. ápr. 27. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Eleve azért kel fel mert hozzászokott. Szerintem egy 10 hós babát már nem kellene éjszaka etetni. Nekünk sem lenne jó ha éjszaka enni kellene. Kell hogy a gyomra pihenni tudjon. Nem hiszem el hogy neked nem kimerítő hogy ennyit kelsz éjszaka. Én 7 hós korban egyszerűen csak éjszaka nem adtam neki enni csak egy kis vizet kapott és visszaaludt anélkül. Onnan tudtam hogy nem kell már neki csak megszokásból kelt. Azóta csak 1x kel hajnalban 4-5 körül és visszaalszik.
2010. ápr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam tegnap volt 9 hónapos és pont ezt csinálja,mint a te kisfiad! Csak én nem járkálok vele éjszaka. Magam mellé teszem aztán vissza alszik kis idő után! Most éjjel kb 5ször kelt fel szopni. Sztem náluk ez megszokás és nem éhség!
2010. ápr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A 2. válaszolónak:

Képzeld, mi is kipróbáltuk, hogy magunk mellé vesszük, hogy velünk aludjon be - de annyira aktív lett, azt hitte hogy játék következik. Ott vigyorgott ránk a sötétben, a hajamat piszkálta és közben hengergőzött. :-)

Édes volt nagyon, de sajna utána következett a cipelés, mert nem akart visszaaludni...

2010. ápr. 27. 13:46
 4/8 anonim ***** válasza:

az hogy miért ébred, az egy dolog. könnyű azt mondani, hogy "én úgy szoktattam, hogy". persze ezt általában azok mondják, akiknek semmit nem kellett szoktatni, mert 2 hetes korától magától átaludta a baba az éjjelt. az ilyenek összetehetik a két kezüket, hogy miylen szerencsések voltak. ugyanakkor ha utánaolvasunk a szakirodalomban, megtudhatjuk, hogy bizony bizony a babák nem egydformák, és mindenki máskor érik meg az éjjel végigalvására. hogy ez 2 hetes, vagy 20 hónapos korban jön el (vagy neadjisten még később), ez teljesen babafüggő. valakit nem gyötör meg a fogzás, valaki meg majd" megőrül tőle. valakinél flottul meg a hozzátáplálás, valakinél meg nagy nehezen indul csak be. és még sorolhatnánk a példákat. mindezen dolgok nagyrászt temperamentum függvényében alakulnak, és semmi de semmi közük a szoktatáshoz.

szóval szerintem igen, megszokásból ébred, nem az éhség miatt. tehát nem ér semmit, ha jól bevacsoráztatod. másrészt azért ébred, mert valami zavarja, ami miatt nem tud aludni. ez lehet a fogzás, lehet a mozgásfejlődés, lehet a nappali ingerek sokasága. nem tudhatod. a te babád olyan, hogy ezeket nehezebben dolgozza fe l a kis agya. és ez ellen nem lehet mit tenni. ez így van és kész. el kell fogadnod, hogy ő ilyen, és majd valamikor, nem lehet tudni, mikor, átalussza az éjszakát. fektesd magad mellé, és ha játszani akar, ne reagálj. meg fogja tanulni, hogy az éjjel alvásra való. a cipelést sem javaslom. lesz egy kis sírás, de utána majd aludni fog. utána is vsz. ébredni fog, de kap egy kis cicit és alszik tovább. kitartás, majd elmúlik ez az időszak is.

egy 16 hós kislány anyukája, akienk 14 hósan kezdett el jól aludni a gyermeke :)

2010. ápr. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem tartozom azok közé akiknek a babája átaludta az éjszakát. 3 hós koráig kelt 2x enni utána rosszabbul aludt. Kb. másfél órát aludt 1 huzamban és felkelt. Nekem nem kellett vele mászkálni visszaaludt de akkor is kimerítő volt. Nekem bevált hogy nem adtam neki enni. A gyerek azért kel fel mert megszokta hogy anya jön éjszaka is. Sokan mondják hogy mert ez a gyerek ilyen. Hát nem tudom, a gyereknek sem jó hogy nem alszik rendesen éjszaka. Ha kell megcsináltam volna azt a módszert is hogy mindíg egy kicsit tovább hagyom sírni - azt hiszem aludj jól gyermekem módszer-. Ez egyikünknek sem jó hogy nem alszunk rendesen éjszaka. Nem az a módja hogy a gyerek diktáljon- persze vannak dolgok amiben igen de tanítani kell. És nekem is volt hogy szórakozni akart éjszaka de egyszerűen nem engedtem és elaludt.
2010. ápr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!
2010. ápr. 28. 07:34
 7/8 anonim ***** válasza:

a 15:59-essel egyet kell hogy értsek! :(

Tapasztalatból írom,hogy nem tudsz mit kezdeni. :(((

Megpróbálhatod a cici helyett pl vízzel itatni-nálunk ez nem jött be, cefettül ordított,míg meg nem kapta amit akart.4-6hónapos koráig voltunk úgy,hogy köztünk sem aludt,éber volt,ha lekapcsoltam a kislámpát,ordított...órákat voltunk fennt-nem a foga jött,nem volt éhes,nem fájt semmilye...az lefekvési időt is átraktuk,(korábbra is,későbbre is)... rémálom volt. Aztán 6 hósan,mint akit elvágtak,hírtelen csak 2x ébredt fel,akkor is vissza aludt,a kiságyába tudtam lerakni,ha felébredt is édesen vissza aludt,nem sírt, miután szopizott. 8hósan megint kínlódni kezdtünk,de ezúzzal már mellettünk is elalszik,ill.csak mellettünk alszik vissza éjjel. Igaz,még 2-3x felébred,cicizni. Mindig a vizet próbálom meg először,ha az nem kell,és bömböl tovább,akkor jön a cici.Ha cicizés után is ordítani támad kedve,akkor simizem,és csissegek,5-10 perc után elalszik. Már kezdet javulni,és csak 2x ébredt fel,egyre később,de beteg lett,így most megint nem alszunk. Most lesz 10 hónapos,és csak reménykedem,hogy változik a helyzet.

Türelem,millió türelem.

Ja,nekünk a Vibrucol-kúpot is javasolták,hogy próbáljuk ki(homeopátiás készítmény). Nem próbáltuk,mert nekünk dágának bizonyult.

2010. ápr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm Neked is a segítséget!

2010. ápr. 29. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!