Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Minden használat előtt sterili...

Minden használat előtt sterilizálni kell a mellszívót (ha későbbi felhasználásra fejtek)?

Figyelt kérdés
Látom, hogy volt már itt ilyen kérdés, de az egyikre mindenki azt válaszolta, hogy igen, a másikra mindenki azt, hogy nem. Ha esetleg van indokotok is a válaszhoz, írjátok már le azt is, legyetek kedvesek! Köszönöm!!!
2010. ápr. 30. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Én megmondom őszintén amíg használtam mellszívót 3 hónapos koráig a babámnak,minden reggel a műanyag edénybe csináltam a steriles vizet és a cumisüvegeket is meg a mellszívót is miután elmostam mosogatós vizzel utánna beleraktam hadd ázzon a sterilbe is. A Barátnőm nem csinálta és állandóan szájpenészt kapott a kicsi.
2010. ápr. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3-4 hónapos koráig kell, szerintem is. Én azt csináltam, hogy egy edénybe tettem a cumisüvegeket ,felforraltam aztán amikor kivettem, akkor a vízbe még beletettem a mellszívó alkatrészeket is. kb. 4 hónapos kortól elég folyóvízzel is átmosni, vagy csak este fertőtleníteni.
2010. ápr. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én minden használat után folyó víz alatt, mosogatószerrel elmosom, de naponta csak egyszer sterilizálom. Még él a babám, és semmi baja nincs 6 hete, amióta fejek neki, mert nem szopik. Nem lehet és nem is egészséges teljesen steril környezetben tartani.
2010. ápr. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi koraszülött osztályra kerültünk a babámmal, nem is lehetett velem az első héten, így mindig mellszívóztam, ott azt mondták, hogy elég, ha meleg vízzel elmossuk. Itthon sem szoktam minden nap fertőtleníteni. Eddig még semmi baja nem történt a babának, most öt hónapos.
2010. ápr. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nem kell minden használat előtt sterilizálni, elég 1-2 naponta. Anyatejet adok le, és a gyűjtőállomáson is ezt mondták. Pedig ott aztán forszírozzák a csíramentességet :)
2010. máj. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Naponta csak egyszer. Minden reggel azzal kezdek. Nem volt még szájpenészünk sem. A cicit sem mosom csak fürdésnél,hagyom rászáradni a tejet.
2010. máj. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!