Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Előfordulhat, hogy elfogy...

Előfordulhat, hogy elfogy majd a tejem, és pótlást kell adnom, ha már 5hónapja szoptatok?

Figyelt kérdés
Lehet ilyen? Még mást nem kapott a babám, csaj anyatejet. Mindig ettől félek, mert a melleim egyáltalán nem duzzadnak már, és elég sokat mérgelődik is rajta, míg beindul a tej, de utána jön neki rendesen. Mindig attól tartok, hogy lehet most már meg se fog indulni.
2017. jan. 1. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Van ilyen, nekem 4,5 illetve 6,5 hónapos korukban apadt el. Pedig tényleg mindent kipróbáltam.
2017. jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Persze lehet. Nekem most a 3.-nál 3 hónaposan apadt le, tulajdonképpen majdnem a semmire pár nap alatt. Hiába próbáltam nem jött vissza semmivel. Most már 5 hós és teljesen tápszeres. Épp tegnap adtam neki oda még egy eltett tejcsit.
2017. jan. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hogy vettétek észre? Sírt a babátok vagy éreztétek ti is, hogy nem jön tej?
2017. jan. 1. 20:55
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Én 6 hónapos koráig csak szoptattam,de amint elkezdtük a hozzátáplálást,ellustult.Este már nem akart szopizni,egy ideig fejtem,de egyre kevesebb lett a mennyiség,nehezebben,lassabban jött le,ő meg türelmetlen volt.Ezért az elalvás előtti tejet kiváltottuk tápira.Én ezen már nem idegeskedtem.Örültem,hogy 6 hónapig csak szoptattam.Sikerélménynek éltem meg.
2017. jan. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Igen lehet. Többnyire a stressz miatt. Nyugodj meg. Azért indul lasabban a tej,mert màr nem termelődik előre,hanem akkor ha cicire kerül a baba. Ezért nem duzzad meg a melled. Ez tök normàlis. Csak annyi a dolgod,hogy a babàt figyeld. Ha elégedett cicizés utàn akkor nincs gond. Lassan úgyis elkezded a hozzàtàplàlàst is.


Ilyenkor egyet nem szabad,ritkàbban etetni, mert azzal csak apasztod a tejet. Hiàba érzed hogy akkor duzzadtabb a mell,ez csak jelzés a testednek, hogy ne termeljen többet,mert nem fogy el.

Ha esetleg nyűgösebb a baba akkor tedd többet mellre, csak ez segìt. Elutasìtó pedig lehet ababa a tej mennyiségétől függetlenül pl a mozgàsa megindulàsa miatt,fogzàs miatt, időjàràs miatt,esetleg azért mert neked fog megjönni... Szóval sok oka lehet.

Nyugodj meg,haennyi ideig tudtad szoptatni ezutàn is fogod tudni. Csak ne ess pànikba ;-) mindenki àtmegy ezen, én is sokat aggódtam. Utólag màr làtom hogy mennyit rontittak azilyen hozzàszólók,mint akik itt is ìrtak. Nem szabad hagyni hogy "lebeszéljenek",ezeket a negatìv véleményeket el kell engedned a füled mellett.

Egyik napról a màsikra nem apad el a tej,az egy folyamat vagy komoly fizikai/ lelki behatàs miatt következik be.


Kitartàs és önbizalom,ennyi a titok.


(Biztos majd jönnek a kommentek erre is,hogy de blablabla... Ne vedd figyelembe őket és ne aggódj, menni fog!!!)

2017. jan. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a biztatást neked, utolsó :)
2017. jan. 2. 08:25
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
5-nek teljesen igaza van, szintén tapasztalat!
2017. jan. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tök normális, hogy már nem feszít a melled, emiatt ne izgulj :) Nekem is már puha mindkettő jó ideje, de van benne mindig tej.

Ha továbbra is ugyan úgy, igény szerint szoptatsz, én kétlem, hogy elapadna, hacsak nincs valami egyéb külső behatás, ami változtatna a dolgokon.

2017. jan. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igény szerint szoptatok, 1,5-2 óránként eszik a babám, kivéve éjjel, akkor többet alszik egyszerre. Megnyugtató, hogy másoknál is így van, és nincs/nem volt gond a szoptatással.
2017. jan. 2. 17:05
 10/10 A kérdező kommentje:
És nem tudom, ki pontozott le titeket, tőlem mindenkinek ment a zöld kéz.
2017. jan. 2. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!