Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Legolcsobb mellszívó jó lesz?

Legolcsobb mellszívó jó lesz?

Figyelt kérdés

Még 30 hetes vagyok rakom össze a korházi dolgokat. Szeretnék venni egy mellszívot, de ugye nem biztos, hogy lesz tejem. De szoptatni szeretnék, és erre szeretnék készülni, hogy egyik kézi mellszívot veszek olyat ami cumis üveg is van. És ha lesz tejem beruházok egy drágábba.

Meg ha beviszem a sajátot a korházba ott sterilizàják nekem?



2017. jan. 11. 08:11
 1/6 A kérdező kommentje:

Erre gondoltam,

[link]

Vagy erre

[link]

Melyiket vegyem?

2017. jan. 11. 08:15
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legolcsóbb megoldás, ha kézzel fejem a tejet, egyszerűbb, olcsóbb, fájdalommentes, és nem jár semmilyen macerával.

A kórházba vittem én is mellszívót, de nem boldogultam vele, csak kínlódtam, és egy rutinos szoptatási tanácsadó megtanított, hogy tudok kézzel fejni. Azóta nem kínzom magam ilyen csodamasinákkal. :)


Most várom a következő babát, én már nem is kínlódok mellszívóval, ha kell, megoldom ügyesen, és nem foglal feleslegesen helyet a táskában.


Egyébként próbáltam drágább mellszívót, olcsóbbat, (kaptam kölcsönbe), de egyik sem vált be igazán nálam. Nem vagyunk egyformák, előre nem tudhatod, hogy melyik az, ami számodra kényelmes és használható.

Az 100%, hogy a babánál ügyesebben semmi nem fogja kiüríteni. :)

2017. jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Mellszívó ilyenkor kellhet:

1. Ha be akar gyulladni a melled, mert valamiért nem sikerül a babának kiszopnia.

2. Ha nincs elég tejed, akkor lehet vele "szaporítani", mert minél több inger éri a mellet, annál több termelődik.

3. Ha gyakran el akarsz rakni tejet a babádnak, hogy más is megetethesse vagy egyszerűen túl sok van.

Szerintem most olvass utána a szoptatásnak és ne csak úgy gondolj rá, hogy majd lesz valahogy és a kórházban megmutatják, mert lehet, hogy igen, de lehet, hogy nem. Érdemes tudni hogyan termelődik a tej, mi a helyes mellre helyezési technika, mik a leggyakoribb problémák anya és baba részéről. Ha - remélhetőleg - minden rendben megy, akkor nem lesz szükséged mellszívóra egyáltalán (nekem csak akkor volt az egyik gyereknél, amikor pár hétre kórházban voltam). Ha mégis kell, el lehet érte szaladni. Ha meg csak alkalomadtán fejnél (pl. nem viszed magaddal a hathetes kontrollra majd a babát), ahhoz nem érdemes mellszívót venni, elég kézzel fejni, amit szintén érdemes elolvasni, miképp kell majd.

www.lll.hu

2017. jan. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Három gyerekem van. Mindhárom esetben másképp alakult a szoptatás. Igazából egyik babanal kellett a mellszivó, mert annyi tejem lett hirtelen, hogy a baba képtelen volt annyit szopni. Be is gyulladt a mellem, és még éjszaka is keltem fejni. Ő pont a középső volt érdekes módon. A kicsivel hamar beállt a kereslet - kínálat egyensúly.

Viszont most nem tervezek venni, 32 hetes vagyok. Megnéztük együtt a férjemmel, melyiket választanám. Aztán ha kell, elmegy érte és megveszi.

Nekem sajnos csak az avent vált be, aminek elég húzós az ára, ezért feleslegesen nem veszem meg.

2017. jan. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem előre semmilyet ne vegyél. Én vettem egy kézi mellszívót ugyanilyen elvekkel. Miután megszületett a baba meg vettem egy elektromosat mert nem boldogultam az olcsó kézivel és teljesen feleslegessé vált a kézi.
2017. jan. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Átmeneti megoldásnak jó ez, amit linkeltél (èn is ezt vettem, mivel az elektromosom valami csoda folytán megadta magát.)

Viszont sokáig nem jó a kézi, kikèszíti a kezed.

Meg amit èn ebben utáltam, ahol a tej belecsöpög az üvegbe, a szilikon mindig leesett, ès úgy nem szív. Azzal $zarakodni folyton meg elèg unalmas.

2017. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!