Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha több részletbe fejem le a...

Ha több részletbe fejem le a tejet és hűtőbe tárolom mielőtt fagyasztanám az úgy jó lesz?

Figyelt kérdés
Szeretném ha lenne lefagyasztva is. Tegnap este próbáltam kézzel fejni szoptatás után (mivel nincs mellszívóm). Cseppekbe jött valamennyi, de nagyon kevés. Hűtőbe tettem és ma szeretném folytatni amíg el nem érek egy bizonyos mennyiséget amit fagyasztani tudnék tejtároló zacskóban. Ha így csinálom akkor jó lesz a tej? Mert egyszerre nem jön annyi hogy rögtön fagyasztóba tudnám tenni. :(
2017. jan. 28. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, 1 napig szabad így gyűjteni mielőtt beteszed a fagyasztóba.
2017. jan. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha betartod, hogy nem öntöd rá a frissen fejtet a már hidegre, akkor igen.

Előbb le kell hűteni az újat, csak azután töltheted egybe, majd a 24 óra végefelé a fagyóba.

2017. jan. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ha a hűtöttbe fejem a frisset akkor már nem is jó?

néhány cseppet már hozzátettem ma reggel a hűtött tejhez...



több poharat kell akkor használnom amit lehűtök majd hűtve öntöm őket össze?

2017. jan. 28. 09:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak azonos hőmérsékletű tejet lehet összeönteni!

És ne a hűtőnek az ajtaján tárold, hanem lehetőleg a felső polcon.

Egyébként nekem azt mondta a védőnő, hogy 2-3 napig lehet tárolni fagyasztás előtt a hűtőben. Én mindig úgy csináltam, hogy ha pl fejtem reggel és utána fejtem este, akkor az estit 24 óra múlva összeöntöttem a reggelivel, és ment a fagyiba.

2017. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!