Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos kislányom egy...

5 hónapos kislányom egy altatásnál 20 percet alszik, akárhol altatom, ami legalább egy fél óra, még az udvaron is 2óra séta során alszik 45 percet, azt is 2 részletbe. Este pedig ordít, persze fáradt. Tanácstalan vagyok, EZ cak egy állapot?

Figyelt kérdés
JA eddig 2szer aludt 2órát naponta,délbe,és délután.Ez egy hete megy.
2008. nov. 22. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem akar aludni, meg kellene próbálni, hogy csak délután aludna egyszer, akkor jobb lenne-e neki.

vagy délelőtt és délután, de ha délben , délután és éjjel akarod altatni ezek túl közelvannak egymáshoz.

A delest vagy hagyd ki, vagy helyette délelőtt aludjon.

2008. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lányom is 5 hós, és nála is van most egy alvás-átváltás.

Kiskorába szinte semmit nem aludt, egyszer egy fél órát...Kb 3 hónapos kora körül beállt, hogy naponta 4-5 alkalommal alszik fél órát.

Most a napokban veszem észer, hogy már ennyit sem igényel, illetve kevesebbszer alszik többet.

Reggel is mikor visszaalszik, egy-másfél órát elvan, délután is kitolódik egy órára.

Nehéz az átállás, mire kialakul, hogy mi hogy jó, de hagyd, hogy a babád irányítson.

Csak akkor altasd, ha valóban álmos, és az is egy megoldás, hogy nem hagyod aludni, hogy kicsit később jobbat aludjon.

2008. nov. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyémis mindjárt 5 hós, most akar átalakulni az alvása. Nem tudom követni, de nem is altatom. Hagyom, hogy amikor akar aludjon el, tehát kap nyugalmat, de nem erőltetem. Eddig 11 órát aludt éjjel, most kétszer felkel. Nappal teljesen össze-vissza. Remélem, kialakul:)
2008. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányomnál is alvás-váltás van. Eddig minden szopcsi között 30 perc, illetve délelőtt 2 óra alvás volt. Aztán teljesen felborult minden, hiszti, nyűgösség, és én is tudtam, hogy fáradt, de nem ment az a fajta altatás, mint azelőtt. Figyelni kell a reakcióikat (, mert ilyenkor már vannak álmosságra utaló jelek, mint pl. a szemdörzsölés, dünnyögés, nyűgösség, hiszti stb.) és annak megfelelően alakítani a napirendjét.


Szerintem ahhoz, hogy naponta csak egyszer aludjon, még kicsi, de biztos, hogy hamarosan rájössz, hogy neki mikor és mennyi alvásra van igénye.


Kitartás, ez csak ideiglenes, tuti, hogy szépen be fogtok állni, mint ahogyan ezelőtt is!!!


Zita

2008. nov. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!