Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás után, miért kell...

Szoptatás után, miért kell kiüríteni a cicit? Nekem szopi után kevés jön csak. De az is csak kézzel fejve. Géppel nem jön, csak alig. Urtica Urens 5CH-t szedek. Szeretném ha még több lenne a tejem. Javaslatok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha több tejet szeretnél, akkor erőltesd a fejést!Ha elég a babának, akkor ne fejj, ha csak pár csepp marad!Én szopiteát ittam, és sok narancslevet!Az is nagyon jó tejserkentő! (100%-os)
2010. máj. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én este fejek fél órán keresztül utolsó szopi után így:

7-7,5-5,3-3 perc. Esetleg sűrűbben szoptathatnád.

2010. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igény szerint szopik.

Mindenképpen több tejet szeretnék. Olvastam a More Milk kapszuláról. Szerintem kipróbálom, mert az Urtica nem hozza meg a hatást. És a laktoherb sem.

2010. máj. 6. 18:44
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha tudsz, feküdj, amikor a baba alszik. Nekem ez is sokat segített. Esetleg cicin altasd, akkor alvaszopik.:)
2010. máj. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Jó az ha igény szerint szopik??Nálad ez mit takar??Óránkét??Szerintem a 2 óra minimumot ki kellene várni a megfelelő tejtermelás miatt.Régi jó bevált módszer nem véletlenül a 3 óránkénti szoptatás.Ha rendesen eszik akkor ki kell bírnia legalábbis nekem ez működik.
2010. máj. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 xStefix ***** válasza:
100%

A 3 órás "etetés" már régóta nem ajánlott, érdemes lenne ennek utánaolvasni! Mindennel baj van benne: a 3 óra a több hónapos babákra vonatkozik és még így is csak egy átlag, amit nem minden baba "üt meg" (az enyém se ütötte soha). A szoptatás nem etetés, hanem jóval több.. A tejtermelés mindig a szükséglethez igazodik, ha tehát több tej kell, többet (vagyis gyakrabban) kell szoptatni - ha mindig csak x óránként kap, akkor a termelés nem fogja tudni követni az igényeket. Bizonyos összefüggések figyelembevételével(!) nyugodtan lehet akár félóránként is szoptatni, ha a szükség úgy hozza; a pocaknak se lesz tőle semmi baja (pláne, hogy csak átmenetről van szó, pl. serkentés idején). És még sorolhatnám... Nem véletlen, hogy az időhöz kötötten szoptatott babák körében sokkal több probléma van a tejmennyiséggel és általában hamarabb is apad el a tej (tisztelet a kivételnek).

Kérdező, miért akarsz több tejet? Nem elég, hogy a babád igény szerint szopik? Ha gyakrabban szoptatod, biztosan nőni fog a mennyiség. (Ha szopás után már nem tudsz fejni, az azt jelenti, hogy beállt a kereslet-kínálat, ami teljesen rendben van, ez a cél.:)

2010. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A kisfiam 10 hetes. 4290 grammal született, és jelenleg 6,5 kiló. Ami eléggé szép súly.

Igény szerint szoptatom, mert szerintem az a legjobb a babának.(Amúgy is.Ki az a felnőtt, aki 3 óránként eszik? Az hol jó egy csecsemőnek?)És ahogy az utolsó válaszadó írja, valóban a szoptatás, nem csak az evésről szól.Annál sokkal több. Különleges, bensőséges kapcsolat.

Azért szeretném megnövelni a tejmennyiségemet,hogy tudjak félretenni a fagyasztóba, mert beteg voltam 1 hete,és eléggé megcsappantam.Ezenkívül, amikor a menstruációm megjön,akkor is.(6 hét után megjött)Ráadásul akkor eléggé rosszul eszik a kisfiam,és ilyenkor a fagyasztóból kellene elővennem,ha lenne annyi. Cumizavart nem okoz neki az, hogy néha üvegből adom a tejet. Többször teszem cicire,de ez most nem segít. Az Urtica 5CH sem jó. Megvettem tegnap a More Milk kapszulát, kíváncsian várom, hogy mi lesz az eredménye. Bízom benne nagyon.

Egyébként jól eszik, és sokat. Nem is hasfájós. Szóval nincs katasztrófa :) Örülök hogy ennyire is tudom szoptatni,de mindenképpen, minimum 1 éves koráig én is szeretném szoptatni. És ennek érdekében bármire képes vagyok :)

2010. máj. 8. 04:57
 8/13 xStefix ***** válasza:

Értem. Így szerintem akkor próbálj meg fejni, amikor érzed, hogy még van benne valamennyi: ez általában a reggeli, délelőtti szopi után szokott lenni, amikor az éjjeli bőséges termést egyszerre nem eszi ki a baba. Napközben viszont én nem javaslok több fejést, mert ekkor folyamatosan csökken a termelt mennyiség, úgyhogy pár cseppnél többet nem tudnál kipréselni. Vannak, akik az esti "utolsó" szopi után még fennmaradnak 2-3 órát és akkor fejnek egy adagot, ez is egy megoldás - én este mindig hulla voltam, úgyhogy a saját módszeremmel fejtem és az is hatásos volt. Végül, ha van rá módod és erőd, akkor pár napig éjjel is felkelhetsz 1-2x fejni, bár ez eléggé fárasztó tud lenni. (Éjjel a legmagasabb a prolaktin hormon szintje, ezért az éjjeli szopi/fejés igen hatásos serkentő.)

Ha szopi után közvetlenül úgy érzed, hogy még lehet benne tej, akkor nekieshetsz a fejővel; de ha nem érzed vagy nmégse jön semmi, akkor várj fél-1 órát és utána próbáld meg. Lehet, hogy a mellnek szüksége van egy kis pihenőidőre; a kiürülés után már több időbe telik, amíg jön egy következő tejleadó-reflex; kb. ennyi idő alatt már összegyűlik a mellben egy "fejésre alkalmas" tejmennyiség.

Sok sikert! :)

2010. máj. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Én este fent maradok, és fejek, ha jön, ha nem, fél órát. Így minden este el tudok rakni általában 80-at, amit vagy odaadok másnap (ha kevés a tejem), vagy lefagyasztom. Papit hígítani jó később, vagy néha elfogadja felmelegítve is .
2010. máj. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 xStefix ***** válasza:
Ja még annyit hagy kérdezzek: miért nem segít most a több szopi?
2010. máj. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!