Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Javaslatok? Hogyan lehet úgy...

Javaslatok? Hogyan lehet úgy tejet szaporítani, ha sír a baba a mellemen szoptatás közben, mert nincs elég tej?

Figyelt kérdés
Már írtam korábban is, kiderült, hogy a babám azért hisztizik a mellemen, mert elfogy a tej, vagy legalább is nem úgy jön, mint eddig. Azt javasolják a szoptatási tanácsadók, védőnő, orvos..., hogy szoptassam amilyen sűrűn tudom. De ő nem igényli. Eddig sem igényelte a végtelen, meg sűrű szoptatást, ő alakította ki a 2.5-4 óránkénti evést. Most, amikor rárakom a mellemre, egy ideig szopik rendesen, utána 10 másodpercenként sír, elengedi, visszaveszi...így etetem 3-4 óránként, belediktálok legalább 100 millit. Ha egy óra múlva megint rárakom, akkor szinte csak sír rajta. A komfortcicizés nem volt eddig sem napirenden. Hogy lehetne így szaporítani a tejet?
2010. márc. 9. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Szopi után próbáld meg lefejni.
2010. márc. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szopi után összesen a kettőből 5 millit szoktam kifejni. Csak éjszaka van tejem, amit fejni tudok (mert néha 6-7 órát is alszik a baba). Nap közben csak annyi, amennyit kiszopizik. (Eddig meg minden szoptatás után még 60-70 millit tudtam fejni). Ja, azt elfelejtettem írni, hogy 6 hetes a baba:)
2010. márc. 9. 15:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem bevállt a 7-7 5-5 3-3 perces fejés szopi után. És azt mondta a tanácsadóm, hogy a mellben már fél óra után is van tej, úgyhogy nyugodtan tedd cicire gyakran, pár nap alatt javulni fog a helyzet. A két cici között pedig rongasd,simogasd, ha lehet pár napig hívj segítséget, mert ez igencsak igénybe vesz majd téged.

Ezen kívül legalább 3 liter folyadékot igyál és pihenj napközben is!

2010. márc. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az a probléma, hogy nem tudom sűrűn mellre rakni, mert ha nem várom ki legalább a 2 órát, akkor csak sír a mellemen, mert nem jön belőle semmi. Annak meg semmi értelme nincs, hogy sírva, hisztizve egyen, úgy, hogy erőltetem, mert akkor rengeteg levegőt nyel. Nagyon el vagyok szomorodva, rossz így szoptatni, főleg, hogy előtte olyan jól ment és olyan szépen evett:(
2010. márc. 9. 17:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ezért döntöttem az állandó fejés mellett.Most üvegből kapja,mert különben elapadt volna,azt meg nem akartam.
2010. márc. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
Próbálj meg szopi után 1-1,5 órával fejni. Ne aggódj, hogy akkor mit eszik a baba következő alkalommal, hiszen a lefejt tejet odaadhatod neki szopi után. Ezzel a körforgással tudod elhitetni a szervezeteddel, hogy több tejet kell termelnie.
2010. márc. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!