Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van az enyémen kívül olyan 10...

Van az enyémen kívül olyan 10 hónapos baba, aki folyadékot nem fogad el mást, csak anyatejet (mellette azért eszeget szilárdat, nem túl nagy mennyiségben)? Ha igen, hány pisis pelusa van egy nap?

Figyelt kérdés
Ránézésre makkegészséges a kisfiam, olyan fürgén mozog, mászik, mint a motolla, kész kihívás tisztába tenni és öltöztetni, még szoptatni is, mert mindig siet valahová. A súlya az utóbbi két mérésnél már lassabban nőtt, és észrevettem, hogy valamivel kevesebb a pisi is, az újszülötkori 5-6 pisi pelus helyett most 4 van, és nem csordultig. A gyermekorvos hümmög, elvileg nincs gond, megvizsgálta, egészséges, jól alszik, derűs, kiegyensúlyozott, de azért ott vannak a fentiek is. Nálatok hogy alakult? (Konkrét testsúlyt és testhosszot azért nem írok, mert nem az a gond, hogy túl sovány, hanem hogy önmagához, az előző mérésekhez képest megállt a gyarapodás)
2017. febr. 3. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
6-12-ig összesen 1 (!) kg-t gyarapodott a lányom, de pisis pelenka bőven volt ~6 zeli (libero). Ő mondjuk tápszert nyakalt, de egyéb folyadékból semmit.
2017. febr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Enyém 11 hónapos volt, amikor először hajlandó volt meginni valamit, addig csak az anyatej volt. PEdig próbáltam addig is többféle cumisüveggel, kispohárral, nagypohárral, szívószállal, szájába kanalazva adni a vizet, de mindig kifolyatta a száján, nem igazán nyelte le.
2017. febr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legnagyobb gyerekem 15 honaposan volt hajlando eloszor folyadekot inni, nem csak szopni. A szilard kajaval nem volt gond, mindent rogton evett, nem valogatott. De nyaron a 40 fokban, amikor mar cserepes volt a szaja, nekem meg alig volt tejem, akkor sem ivott pl semmit semmibol. Fuuuu.

Mivel enni nekem siman evett, ezert sok ledus gyumolcspurevel probaltam potolni a folyadekot, illetve levesekkel. Bar mar nem emlekszem mikor kezdtem levest adni neki, de 1 eves mor utan csak talan?

Nem emlekszem mar hany pisis pelusa volt 10 honaposan, bocs.

(Amugy a mai napig kinlodunk az ivassal, 5 eves mult, iszonyu keves folyadekot iszik, rendszeresen van emiatt pl szekrekedese is.)

2017. febr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Enyém sem akart az anyatejen kívül semmit meginni. Most 19-20 hónapos, 1 éves kora óta nem cicizik, viszont azóta is csak 0,5 liter folyadékot tudok vele megitatni egy nap. A vizet egyáltalán nem issza meg, csak a kakaót, meg az almalevet, ill. néha a cukros teát. :(
2017. febr. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!