Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kevés tej miatt kezdtétek...

Kevés tej miatt kezdtétek előbb 6 hónapos kornál a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Nálunk úgy tűnik, hogy kevés lesz a tejcsi ( a minimális hízás természetesen megvan, nem éhezik a baba), most 3 hónapos, a védőnővel azt beszéltük, hogy még egy hónapot jó lenne kihúzni és akkor 4 hónaposan elkezdeni a főzeléket, gyümit. Inkább akkor azt a tejcsi mellé és nem tápszert cumisüvegből, hátha úgy meg hamarabb leszokik a ciciről. Természetesen, ha helyrejönne a tejtermélésem, akkor minél tovább megpróbálnám csak anyatejjel kihúzni 6 hónapig.
2010. máj. 10. 09:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom 3 és fél hós volt amikor elkeztem a hozzátáplálást mert sajnos már annyira nem volt elég a tejem.CSak reggel és este tudtam szoptatni,napközben tápszer és a gyümölcspürék lettek bevezetve.
2010. máj. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A kislányom 5 hósan kezdte a gyümölcsöt székrekedés miatt. Amúgy, ha ritkábban szoptatod, még kevesebb fog termelődni. Én úgy csinálom, hogy minden étkezés előtt megszoptatom. Kivéve a déli főzi, mert annál utána.:)

2010. máj. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mennyit hízik?

Mert az én lányom havi fél kilót hízott, majdnem 1 éáves koráig, se többet, se kevesebbet, tök mindegy mennyit evett.

De emiatt nem tápláltam hozzá korrábban.

Amúgy most 14 hónapos és ahhoz képest amennyit eszik, már szerintem lehetne simán 20 kiló:-))

2010. máj. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én 5 hónaposan kezdtem el. Volt elég tejem, de nagyon megállt a hízásban. Mióta kap gyümölcsöt is, hízik rendesen.
2010. máj. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

mi majdnem 4 hónaposak vagyunk és most próbáltuk ki a sütőtök-krumpli párost. szereti.

mondjuk nálunk már egy ideje kevés a tej (4x eszik egy nap, de akkor majd 2,5 decit alkalmanként), úgyhogy egy ideje már tápszert is kap.

2010. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az anyatejnek a tápszer az alteratívája. Ha nekem fogyna el a tejem, akkor 6 hónapos koráig maximum cak kóstoltatnék más ételeket, de a hiányzó anyatejmennyiség helyett inkébb tápszert adnék, az jobban megfelel az emésztőrendszerének.


Mondjuk én nem szoptatok, mert nem szopik sajnos, az anyatejet is cumisüvegből kapja...

2010. máj. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
ajjaj, mindjárt kitör a "hozzátáplálás vagy tápszer?" vita :) remélem, nem. de szerintem is nyugodtan kezdd el a hozzátáplálást, de fogadd meg az egyik előző válaszoló jótanácsát, hogy előbb mindig cici, utána kajci, mert ha kihagysz egy-egy szopit, csak még kevesebb lesz a tejed...
2010. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Eddig szépen hízott, 20-25 dkg-ot hetente, most meg 14 dkg-ot egy hét alatt. Nem zavarna különösebben, hogy nem hízik egy kilót egy hónap alatt, de nagyon nyügi, napközben szinte alig alszik valamit. Azt tudom, hogy nem tesz jót a tejnek, ha minél kevesebbszer kerül mellre, nem is úgy gondoltam a hozzátáplálást, hogy kiváltani vele egy szopit- most is gyakran mellre teszem-, hanem hogy megszoptatom pl. ahogy valamelyikőtök irta ebéd után is. A gyümit két szopi közé teszem, tejpépet meg esetleg este egy keveset és még szopi utána. Vagy szerintetek ez igy nem jó? A középső leányzóm egy hónap alatt leszokott a ciciről, ahogy elkezdtem a tápszert üvegből, ettől félek most is. Egyébként ő a 3. baba, az egyetlen anyatejes eddig, az első tápszeres volt elejétől kezdve, a második 2 hónapig szopott és tápszerrel még egy hónap, aztán nem fogadta el a cicit. NÁluk mindenféle ételt hamar és ügyesen be tudtam vezetni, csak most vagyok bajban, hogy tejem is legyen, meg ne is éhezzen, meg a hozzátáplálás is működjön.
2010. máj. 10. 11:44
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja , hát ez a tápszer kontra hozzátáplálás mindig egy jó vitatéma, de mivel én nem tudtam szoptatni a lányaimat és most először van sikerélményem a kisfiammal és mert iszonyat boldog vagyok magától a szoptatástól és imádom az egészet, minél tovább szeretném, ha sikerülne a dolog. És mivel nálunk nem vált be a csajszimnál se az anyatej + tápszer üvegből kombináció, most inkább valami mást megoldást szeretnék, hogy ne éhezzen a kisfiam.
2010. máj. 10. 11:47
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha eddig ennyit hízott, akikor már nem fog, a 14 dkg is teljesen jó

A nyűgösség meg nem biztos emiatt van, egyszerűen változnak a babák.

Én nem kezdeném el.

2010. máj. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!