Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptató anyukák...

Igény szerint szoptató anyukák, mikor van időtök valami egyebet is csinálni a szoptatáson kívül?

Figyelt kérdés

2017. márc. 8. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Amikor nem szoptat valaki, bármit tud csinálni. Az igény szerinti szoptatást nem napi 24 órás szoptatást jelent.
2017. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2 és 2,5 óránként kéri a cicit (3,5 hónapos). Addig főzök, mosok, takarítok. Mindenre jut időm (még magamra is), ha főzök mondjuk, és nem tudok úgy végezni, akkor félbeszakítom és utána folytatom.

Nincs 0-24-ben a cicin, szóval lényegében bármit megtudok csinálni.

2017. márc. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 babyboom567 ***** válasza:

3 hónapos lesz a kisfiam szombaton.

Nálunk úgy néz ki a nap,hogy olyan fél6-6 körül kelünk,átpelenkázom,beszélgetünk közben,kiszívom az orrát,d-vitamincseppet kap,aztán attól függ mennyire éhes,mostanában egy darabig elvan a szobában játszószőnyegen,addig én is felöltözök, fogatmosok,vitaminjaimat beveszem,stb.ha még mindig elvan a szobába,akkor nem babrálom,csinálok ezt azt a konyhába,reggeli ilyesmi,ha nyüsszög akkor kihozom magamhoz a konyhába,és általában még itt is elvan egy darabig.Aztán beviszem a nagyszobába,amíg ő ott üldögél a székében,rendet rakok a kisszobában,beágyazok, ilyesmi.Ha nagyon éhes lenne,akkor sír, de akkor szoptatok,és utána folytatom a dolgom ahol abbahagytam.Aztán ha elalszik(bár nappal nagyon keveset alszik,főzök,gépezek, mikor mit kell csinálni,ha nem alszik akkor játszunk zenélünk,énekelek neki,délután ha a férjem hazajön megyünk sétálni, vásárolni,ha hazaértünk, akkor apás program van,megint tudom csinálni a dolgom,de közben bármikor ha kér szoptatok.Olyan 18-19 körül fürdés, szopi, alvás.

Igazából figyelem mindig a jelzéseit, igényeit, és ahhoz alakítottam ki a napirendet.

2017. márc. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindig, amikor nem szoptatok. Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy állandóan a cicin lóg. Kb 2-2,5-3 óránként szopizik, változó. Az elején, ameddig pici volt, volt, hogy egy órát is mellen volt, de nem zavart, hiszen az volt a dolgom. De, akkor is volt időm mindenre, magamra is. Most, hogy már nagyobb 15 perc alatt jól lakik. Két evés között bármit tudok csinálni. Van időm magamra is bőven, meg a háztartásra is.
2017. márc. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor alszik. Az első pár hét nyilván kicsit nehezebb, bár a kisebbik fiam nagyon jó alvókával volt megáldva újszülöttként, két szopi között általában aludt, akár 2-3 órát is kibírt. Persze ha egy óra után újra kérte, akkor kapott, de 1-2-3 órákat tudtam a saját dolgaimmal foglalkozni mindig.
2017. márc. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az igény szerinti szoptatás mindössze annyit jelen, hogy ha a baba éhes, félbe kell hagyni, amit csinálunk. Minket ez sosem akadályozott semmiben. Ha szabadságra mentünk, az aktuális baba jött velünk kendőben fel a hegyre, út közben beiktattunk egy kis szopiszünetet, aztán mentünk tovább. Ez a legkönnyebb időszak, még nincs gond például az ennivaló felmelegítésével, nem romlik meg az ebédje hűtőszekrény hiányában sem :-)
2017. márc. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!