Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igeny szerinti szoptatas es...

Igeny szerinti szoptatas es egy cicifuggo baba?

Figyelt kérdés
Az lll oldalon, ill a legtobb szopis tanacsado azt irja, hogy addig szoptassunk ameddig a baba elfogadja a mellet. Na mar most, nekem van egy 6 hetes cicibuvolo babam aki meg almaban is nyitja a szajat ha hozzaerintem a mellem. Mindegy mennyit evett, o mindig tart karokkal varja a cicit. Egyszer probaltam meg addig szoptatni amig elfogadja, 6 es fel ora folyamatos szopi utan feladtam. Felorankent valtottam a mellet. Egyebkent 20-30 perc eves utan nem igenyli a cicit, de ha kinalom elfogadja. Sokszor hulyeskedtem, hogy 6 hos koraig a mellemre kotom, akkor biztos nem lesz egy mukkja sem. Ilyen esetben ugye nem feltetlen indokolt az igeny szerinti szoptatas?
2017. márc. 29. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Az igény szerinti szoptatás azt jelenti, hogy nem csak az éhséget, hanem a többi igényét is kielégíted: összebújva, anyjához közel, biztonságban. Ennek a sok időnek egy része egész biztosan komfort szopás (cumizik, nem igazán nyel).

Nincs ezzel semmi baj, a legtöbb iszsz hat hetes baba köldökzsinór helyett a bimbit használja. ;)

Azt ne felejtsd el, hogy az igény szerinti szoptatás alatt a TE igényeid is figyelembe kell venni. Ha már csak cumizik, de egyébként nyugodtan nézelődik vagy szundikál, ha elveszed, akkor vedd el. :) Majd ha visszakéri, szólni fog. :)


Egyébként igen, az első hat hónapban egyszerűbb lenne mellre kötni, de ez az időszak nem tart örökké. :) Én is visszaszámolok, mikor lehet hozzátáplálni. ;) (Harmadik iszsz baba anyukája)

2017. márc. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Az igény szerinti szoptatás NEM azt jelenti, hogy állandóan a melleden kell lenni a babádnak!Annyit jelent, hogy nem ragaszkodsz a 3 óránkénti időponthoz. Csak ezt sokan félremagyarázzák,. Egy pici babánál a szopás reflex, természetes, hogy mindig bekapja a cicidet. Az sem igaz, hogy szüksége van a nap 24 órájában az anya közelségére. Ha elalszik a cicin, tedd az ágyába és csak 2 óra múlva szoptasd újra. A legjobb úton vagy afelé, hogy rászoktasd az állandó mellen levésre és nem tudsz majd tőle semmit csinálni.
2017. márc. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Én - azt hiszem - igény szerint szoptattam, de sosem kínáltam "csak úgy" a mellemmel. Egy ideig minden nyekkre cicire tettem (főleg azért hogy termeljen magának, nem mondanám hogy ömlött belőlem a tej), aztán kb 2 hónapos korától próbálkoztam más megoldásokkal.


Ha nem jelzi hogy kéri, akkor szerintem ne tedd cicire. Ha csak téged szeretne, akkor próbáld hordozni, lehet az is elég neki.

2017. márc. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 babyboom567 ***** válasza:
0%
Az én kisfiam 3 és fél hónapos, igény szerint szoptatott(minimális tápszerrel kiegészítve) kisbaba volt kb
2017. márc. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 babyboom567 ***** válasza:
67%

bocs elküldte hamarabb.

Szóval kisfiam 3 és fél hónapos,igény szerint szopatott kisbaba volt kb egy héttel ezelőttig,ugyanis azóta,simán kivárja a 2-3(éjjel akár 8 órát is).Sokszor volt mellen,volt,hogy csak komfortozott, de ha bealudt letettem,csináltam a dolgom.Aztán kb 2 hete, csak akkor cicizik ha éhes,1 hete figyelem az órát,és nincs semmi gond így sem,de ha nem éhes nem kér cicit.Mosolygós nézelődős kisbaba.Magának alakította így én csak megpróbáltam figyelni az igényeit.De tényleg nyugodtan tedd le ha,elvan picit,ha kell neki a cici úgyis szól.

2017. márc. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 F. Eszter ***** válasza:
83%

Egy ekkora babánál iszsz esetében az is normális, egész nap (0-24) szopizik.


A cicit nem a szopóreflexe miatt fogadja el, hanem mert az nem csak az evét és az ivást jelenti neki. Ez a Te közelséged, kapcsolat a világgal, kommunikácó veled, unaloműző, fájdalomcsillapító, nyugtató,altató...


Ha nem kell a babának a cici, illetve nem cici kell neki, akkor egyszerűen nem fogadja el, pl. elfordítja a fejét. Amúgy ilyen pici korban a cici csak a tele peluson és a szúró ruhán nem segít, minden máson igen. :)


Az iszsz csak nagyon ritka esetben nem indokolt, akkor ha az anya biológiai kból nem tud elég tejet termelni (a nők 2%-át érinti ez), vagy ha a babának olyan anyagcsere zavara van, hogy csak bizonyos mennyiségű anyatjet kaphat naponta. Ilyen baba elvétve fordul elő. Egyébként mindig jó megoldás az iszsz. De ezt neked is bírni kell. A hordozás nagy segítség, persze nem kenguruban, vagy más, előre formázott hordozóeszközben. :)


Amikor csak enni kap cicit a baba, minden más igényét máshogy elégíted ki, de nem az órát nézed, hogy ehet-e már, az az igény szerinti etetés. Az is nagyon jó babagondozási mód. :)


Az iszsz az első 3 hónapban bizony a cicin lógásról szól, akár egész nap is. Ezt nem mindenki bírja. Ha valaki nem akar órára etetni, de az isz szoptatás nem megy, annak ott az igény szerinti etetés. (Bocs a kisregényért.)

2017. márc. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Itt le van irva minden lenyeges. Teljesen normalis. [link]
2017. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
A babáknak van szopóreflexük....tehát szopnak ha kell,ha nem. Ha teli vannak,max abbahagyják kicsit vagy belealszanak,de ez a reflex lényege....
2017. ápr. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha kell, ha nem?:D Az enyem igeny szerint, minden nyikkra szoptatott baba, es ezt a ,,ha kell, ha nem"-et ndm tudom alatamasztani, csak akkor szopizott, amikir tenyleg szuksege volt ra.
2017. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!