Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi idő alatt sikerült...

Mennyi idő alatt sikerült elválasztani a kicsit? Kisfiam 2 eves, elkezdtem elválasztani, kérem csak azok írjanak, akiknek cicifuggo gyerekük volt es muszáj volt hirtelen elválasztani, mert fokozatosan nem ment.

Figyelt kérdés
Csak tapasztalatokat írjatok, bírálat vagy kritika nem érdekel. 2 évesemet a kisteso megszületése után mèg 2 hónapig tandemben szoptattam a kicsivel, de mostanra nagyon terhes lett s dolog. A nagy volt, hogy éjjel 7X is akart szopni, a kicsi meg alig 2X. Úgy éreztem, ez mar nem normális, egyre sűrűbbé váltak a szopik, ahelyett, hogy titkolták volna. A fokozatosan elválasztás nem működött. Irtó nagy szeretetben vagyunk, elmondtam a nagynak, hogy anyának ez mar nagyon terhes, es szeretem, imádom öt, de nem lesz több cicizes. Viszont bármikor szívesen megölelem, osszebujok, együtt alszom vele. Az első cicimentes napon es éjszakán vagyunk túl. Napközben elég jól bírta, rengeteget játszottam vele. Éjszaka sajnos a mese után mar nagyon álmos volt, rettentően akart cicizni. A karjaimban zokogott, hisztizett, csapkodott. En csak higgadtan oleltem, pusziltam, nyugtatgattam. Kb 10:30 volt éjjel, mire elaludt. Aztán 4:45-kor mar felkelt hajnal, és újból jött a sírás. Ugyanúgy, nagy szeretettel megnyugtattam. Írjatok hasonló tapasztalatokat, nektek hogy ment???? Mennyi idő alatt sikerült elválasztani a kicsit?

2014. aug. 28. 07:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. :) Nem tudok segíteni, mert külön nem tudtam őket elválasztani.
2014. aug. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én fiam 14hós és szintén rettentő cicifüggő. Úton a kistesó. Egyenlőre csak az éjszakai cicizésről szoktattam le, mert kb 4x 5x szopizott. Az első 2nap olyan 2órás sírás üvöltés volt. Simogattam, ringattam, elmagyaráztam neki, hogy anya már nem bírja, de majd reggel lesz cici ha felkelt. 3.,4. nap átaludta az éjszakát, egyszer sem kelt fel. Ma (5.nap) hajnal 3kor sírt és mutogatott a szobájàban lévő kanapéra ( azon szoktunk összebújni és úgy szopizik). Összebújtam vele, de cici nem volt. Hisztizett egy picit (kb 3percet), úgyhogy inkább felvettem simogattam. Aztán betettem a kiságyába és aludt. Nappal szopizhat, de mostanáb csak lefekvéshez kell neki azt vettem észre.

Könnyen ment a tandemszoptatás? Engem eddig majdnem mindenki le akar beszélni róla, de én meg szeretném majd csinálni.

2014. aug. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó, ne is hagyd magad lebeszélni. Egyrészt én nagyon élveztem a tandemszopit, másrészt egyszerűbb volt, mint bármi más lehetett volna.


Kérdező: Nem lehet, hogy apa intézze az esti altatást, meseolvasást?

Első voltam.

2014. aug. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is nagyon cicifüggő volt, egészen az elválasztásig éjjel is ébredt többször, és csak cicin aludt vissza (igaz nagyon hamar), és este és napközben is csak azon aludt el. Plusz még napközben is többször kérte. 2 év 3 hónapig szoptattam, de mikor megfogant a kistesó, féltem, nehogy baj legyen, és elhatároztam, hogy elválasztom.

Előtte én is mindennel próbálkoztam, de semmi rábeszélés nem jött be.

Aztán mondogatni kezdtem neki, hogy nemsokára meg fog romlani, és nem lesz finom. Grapefruittal akartam bekenni, mert az kesernyés, de éppen nem volt itthon, ezért egyik pillanatról a másikra hirtelen ötlettől vezérelve, jobb híján bekentem fokhagymával.

Reggel még cicizett, kb. egy óra múlva viszont már "sajnos megromlott". Megszagolta, majd fintorgott egyet, mondtam, hogy nyugodtan kóstolja meg, hogy nem finom, de nem akarta.

Simán elfogadta, egyszer sem sírt, hogy kéri, csak többször megkérdezte, hogy megromlott-e (még hetekkel később is néha megkérdezte, hogy rossz-e, de közben vigyorgott mindig).

Mondtam, hogy már nem jó, bele is nyugodott.

Aznap nem aludt délután mert egész nap programunk volt, este kis nyűglődéssel elaludt.

Utána tovább tartott az elalvás,nyűglődött előtte, de sosem sírt érte.

Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen könnyen el fogja fogadni a helyzetet, hogy sírás nélkül megússzuk, nagyon féltem tőle, hogy meg fogja viselni!

De ha nálatok a pici még szopizik, akkor ez sajna nem kivitelezhető :(.

Sok sikert és kitartást kívánok hozzá, tudom milyen rossz, de ez néha az anyát tényleg jobban megviseli mint a gyereket (sosem hittem volna, hogy egyszer leírom ezt a mondatot :) ).

2014. aug. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Apa: altatas kizárt. Csak anya kell neki. Tandem: csak 2 hónapig csináltuk, az elején nagyon praktikus, jó dolognak tűnt, nem kellett fejni, de sajnos kontrollálhatatlanná vált, a nagyot nem bírtam leállítani, egyre többet akart. Mondhatjuk, hogy elválasztásnál az első 3 nap kritikus aztán könnyebb??
2014. aug. 28. 11:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen! Csak az első 3napban gyűjts erőt! Nekem az is javasolták, ha alszik,aludjak én is, mert az éjsza nem lesz könnyű.
2014. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma van a 3. Nap. Kiváncsi leszek. Eddig nagyon jól haladunk! 2. Este az altatásnál már nem volt akkora cirkusz, csak nyöszörgött pár percet, kicsit dobálta magát es elaludt. Éjszaka mar jól aludt, csak 1x ébredt reggel 5kor, hisztizett de vissza tudtam altatni. Remelem folytatódik a tendencia :/) eddig csillagos ötös
2014. aug. 29. 14:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Mar 4 napja nincs cici. Szál ússza az éjszakát csá korán kel, 5:30korul de vissza alszik
2014. aug. 31. 06:53
 9/9 A kérdező kommentje:
2 hete nincs cici, de még mindig nincs teljesen túl rajta. Éjjel 1-2x felriad, cirkuszol, aztán visszaaltatom
2014. szept. 10. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!