Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejallergia esetén ki kell...

Tejallergia esetén ki kell várni az 1 éves kort a terheléssel?

Figyelt kérdés
4 hónapja tejmentes diétán vagyok, fiam 8 hónapos, fejem neki a tejet, mellette kap már főtt ételt és pregomint is. A doktornő azt mondta, hogy ehetek joghurtot, ha még allergiás a babám azt úgy is észrevesszük. Igen ám, de én azt olvastam, hogy azért kell 1 éves korig várni a tejtermékekkel, mert addigra "felejti el" a szervezet, hogy allergiás a tejfehérjére. Ártok a babámnak azzal, ha most megszakítom a tejmentes diétát egy próba erejéig, vagy nem lesz baja tőle?
2017. ápr. 4. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, ártasz...árthatsz. Nem biztos, hogy ártasz, de valóban azt javasolják, hogy várjuk meg, amíg a gyermek szervezete elfelejti az allergén anyagra adott allergiás válaszreakciót. Én a helyedben nem kockáztatnék.

És tudom, miről beszélek, tudom, hogy nagyon nehéz neked is tartanod a tejmentes diétát. A most 4 éves fiam életének első 18 hónapja alatt élt tejmentes étrenden, ebből 16 hónapig anyatejes volt, tehát adsig számomra nulldiéta volt.

Aztán a most 2 éves kislányom is tejfehérje-érzékenyen született, Ő 1 évig szopizott, addig szintén nulldiéta. Nagyon elegem volt, de kibírtam, mert tudtam, hogy Nekik kell még az anyatej, a szopizási ingerüket is le kellett vezetniük, eszem ágában nem volt elvenni Tőlük a mellemet csak azért, hogy én végre kedvemrr ehessek. És így visszagondolva (bár akkor sokszor kínlódtam) gyorsan elröppent az az először 16hónap, majd egyszer 1 év. És büszke is voltam az önuralmamra és az áldozatkészségemre a gyermekeim érdekében.

2017. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést! Csodálkoztam is, hogy az orvos ilyen könnyedén javasolta a tejterméket...nem szeretném kockáztatni, tudom hogy az anyatej a legjobb és addig diétázom, ameddig kell! Sajnos a kisfiam 1 hónapja már nem szopik, reflux miatt nagyon megutálhatta az egészet, már szopi közben is visszaáramlott neki a savas cucc. De fejem neki és sűrítve kapja.
2017. ápr. 4. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!