Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem egyszerre eszik...

Miért nem egyszerre eszik nagyobb mennyiséget?

Figyelt kérdés

Egy hónapos a babám, jól fejlődik, tehát elvileg van elég tejem. Igény szerint szoptatom.

Az a gondom, hogy ahelyett, hogy egyszerre megtömi a pocakot, aztán elvan egy ideig, inkább egész nap nyammog. Eszik egy-két percet, szundikál, ha leteszem/otthagyom felkel, cicire vissza. Nagyon ráérősben nyomja.

Este kap kis pótlást, és 20 órától kb. éjfélig alszik. Felkel, bekajál (a mellemen érezni, hogy van miből), de egy óra múlva éhes. Ez megy ötig. Tízig egyre rövidebb időközönként kéreckedik vissza. Délben már nagyon fáradt, ilyenkor kidől egy fél órára, ha mellette fekszek, alszik egyben egy órát.

Innentől egyfolytában cicin van. Szív is rendesen, nem csak cumizgat. Beiktatok egy óra sétát, hogy aludjon, de onnantól megint estig megállás nélkül cicin van.

A nagytesó csak a növekedési ugrás alatt volt ilyen. De nem lehet állandóan növekedési ugrás!

Olyan, mintha estig folyamatosan csökkenne a tejem. Ilyen létezik? Mit csináljak ellene? Szoptatós teát iszok, táplálkozásra odafigyelek.

De ez már kezd kikészíteni, hogy egész nap nem tudok csinálni semmit, vagy szoptatok, vagy ha nem teszem mellre, akkor csitítgatom, hogy ne ordítson.


Ötletek?



2017. ápr. 4. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg 4 hetesen van növekedési ugrás 😀

Egyébként teljesen természetes, ahogy a babád viselkedik szerintem. Ez enyém két hónapos, nála is volt ilyen időszak. Még sétálni sem tudtam vele menni, mert ordított, hogy éhes, pedig épp hogy abbahagyta az evést. Most is van, hogy 4 óra múlva éhezik meg, van, hogy egy óra múlva.

Én fejek is, mert üvegből is eszik anyatejet, úgyhogy a szopcsi-evés üvegből-fejés kb 1-másfél óra.

Aztán kezdhetem elölről 😀

Az a szerencse, hogy éjjel alszik viszonylag rendesen.

Én nem tudtam ebből kilépni sosem, egyik gyerekkel sem (ő a negyedik), mert sosem hagytam őket sírni. Az első gyerekkel próbáltam tartani a 3 órákat az evésben, ennek az lett a vége, hogy 3 hónapos korában tápszer kellett. Akkor eldontottem, hogy csak igény szerint szoptatok, úgyis hamar eltelik ez az időszak.

2017. ápr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 F. Eszter ***** válasza:

Hosszúnak tűnik ez az időszak, amíg tart, de 3 hónapos kora után változni fog. Akkor már nem ér majd rá egész nap szopni, mert elkezd kinyílni neki a világ.


Amúgy azért nem eszik többet egyszerre, mert ő ilyen. Az iszsz teret ad a baba személyiségének. Neki valószínűleg nagyobb a szopásigénye, mint a testvérének volt.


Ha ennyit szopik, akkor nem csökken a tejed. Olyan meg nincs iszsz mellett, hogy valakinek reggel elég a teje, este meg kevés. Olyan van, hogy este még gyakrabban kér cicit a baba, rmélhetőleg feltankol ezzel néhány órára. :)


A megoldás ebben az időben a túlélés vagy az iszsz feladása. Na ez utóbbit nem javaslom. A túlélésben hatékony segítség a hordozás. A hordozóeszközben (nem kenguru!) szophat a pici, a Te kezeid meg szabadok, tudsz mással is foglalkozni akár egész napos szoptatás mellett is.


A pótlást lehetőéeg ne cumisüvegből add, könnyen cumizavart okozhat. Ráadásul az bármikor megjelenhet, így sajnos itt nem érvényes, hogy ha eddig nem volt, ezután nem lesz.

2017. ápr. 5. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen normalis, az elso 2-3 honap ilyen. Tudom, hogy nehez, de neki teszel ezzel jot. En szoptattam idore az elejen, olyan hasfajos siras lett a vege..., a bukasrol nem is beszelve. Pici a gyomruk, megterheli a nagyobb mennyiseg. Az anyatej 60 perc alatt fel is szivodik, a tapszert kb 4 ora alatt dolgozza fel a szervezete, az kiuti, ezert alszik jobban. Ilyenkor novekedesi ugras is van, amikor ugy tunhet, hogy egesz nap rajta akar lenni, es olyan, mintha kevesebb lenne a tej, de ez altalaban nincs igy, ilyenkor szaporitja a mennyiseget a baba. Par nap, max 1 het is kellhet neki ehhez, de utana jobb lesz. Miert kap potlast? Amit leirtal az tipikusan a novekedesi ugras velejaroja, es teljesennormalis.


[link]

2017. ápr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!