Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan hogy a lányom cici...

Van olyan hogy a lányom cici függő?

Figyelt kérdés
Először is kérlek ne szoljatok le hogy miért cicizik ilyen sokáig.. A lányom 2,5 éves és nagyon sokat cicizik főleg este felé, meg hajnalban is felkel. Nagyon szerettem szoptatni de már nem bírom tovább. Kipróbáltam hogy bekentem piros paprikával hogy vérzik, bekentem ecettel hogy megromlott semmi nem segít!! Amúgy okos értelmes, de ha cicirol van szó, sír meg rimankodik, hogy kérlek anya stb.. Nem tudom hogy lehetne leszoktatni.

2017. máj. 4. 07:23
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Szépen, fokozatosan tudod leszoktatni. Egyre rövidebb ideig hagyod szopizni, de egyre több az összebújás utána. Ha eddig ez 20 perc volt, akkor ennyi is marad, csak a szopizás-összebújás aránya változik folyamatosan.

Borsmenta teát igyál, attól apadni kezd a tej, illetve attól is, ha egyre kevesebbet szopizik a gyerkőc.


Lehet, hogy gyorsabban menne, ha kijelented, hogy innentől nincs, és hagyod sírni, de az mindkettőtöket jobban megviseli. És arra sincs garancia, hogy valóban gyorsan leszokik.


Vannak fokozatai a dolognak, mi azzal vicceltünk, hogy még nem szokott le, de már nem kapja be. :) Még hetekig úgy vigasztalta magát, hogy benyúlt a pólóm alá. Aztán megbeszéltük, hogy az ujján nyúlhat be, és simizheti a karomat. :) Ez nagyon sokáig megmaradt.

2017. máj. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat .. Ezt hogy hagyom sírni se ő se én nem bírnánk, szóval ezt nem próbálom inkább fokozatosan ez lesz a legjobb szerintem is
2017. máj. 4. 08:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van. Gondolom láttál már óvódást is még cumival vagy bármi alvókával - ugyanezt nála a cicid (és mellesleg te:)).

Én az addig a témáról több napos ordítások árán (pl. volt, hogy gyógyszert kellett szednem 8 hós kora körül) is lepattinthatatlan kisebbik fiammal (a nagy magától leszokott másfél évesen, de ő szopta az ujját meg rongyija is volt), két éves kora után pár hónappal egyszerűen közöltem, hogy sajnos elfogyott, nincs több és ezt kis szomorkodó sírás után meglepetésemre ezúttal elfogadta (persze vigasztaltam, összebújtunk). A továbbiakban ő is csak "rongyizott" velem. Viszont ugyanúgy kelt még vagy 4x éjszakánként jó fél évig és még most 3 évesen is általában egyszer átjár hajnalban.

2017. máj. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Nincs ebben semmi különös, én is az vagyok.
2017. máj. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%

a kislányom is az volt..de leszoktattam róla mire kétéves lett.

szerintem te sem vagy elég kitartó,és ezt a lányod kijátssza.

2017. máj. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Vanni van, de itt egyszerűen te vagy gyenge. Ha később is így fogsz vele bánni, elég elkényeztetett gyerek lesz...
2017. máj. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
ezert mondom mindig hogy egy evesen el kell valasztani nappalra, ha alvashoz utana még kéri azzal ugy semmi gond de egy eves kor utan minek kell oket szoptatni, nekik art vele a szulo huszen kesobb sokkal tobb sirassal jar ..tudom a who...oke akkor szoptassa ejjel amig muszaj de hogy valaki 2-3 evesen is cicire rakja es a dackorszak kozepen utana csodalkozik h nem sikerul elvalasztani...
2017. máj. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Tudom hogy gyenge vagyok a cicivel kapcsolatban. Egyébként massal nincs gondunk megerti ha pl a boltba nem veszek meg valamit stb..

Szerintem is egy éves korban kell elkezdeni a elválasztást, de mindenki azt tanácsolta majd az oviba járás elválasztja,sajnos tapasztalatlan voltam :( most meg már tudom nehéz lesz.

2017. máj. 4. 22:11
 9/10 F. Eszter ***** válasza:

Fontos tudni, hogy a kislányodnak a szoptatás lelki szükséglet. Ja, és érzelmileg kötődik a cicihez.


Próbáld inkább fokozatosan elválasztani. Igény szerint szopik még, vagy már vannak korlátok? Az éjszakai vagy a nappali szopik a fárasztóbbak?


Amelyik fárasztóbb, azzal kezdheted.


Ha még igény szerint szopik, kezdésnek jó az is, ha korlátozod a szopikat.


Éjszaka esetleg apa megy oda hozzá? Vagy aludhat a nagyszülőknél néhány napig?


Nappali elválasztáshoz: van olyan hely, ahol szoptatni szoktál? pl. a kanapé Ha van kerüld el. Ne lásson fedetlen mellekkel.

Mikor szokott szopni kérni? Mielőtt kérné, tereld el a figyelmét.


Akkor szopik inkább, ha otthon vagytok, vagy inkább akkor, ha sokat mentek el? :)


Húzd ki kicsit a két szoptatás közötti időt.

2017. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

Az én kislányom is cicifüggő volt, együtt is aludtunk, mert éjszaka állandóan felkelt szopizni. Mikor már csak komfortcicizés volt meguntam, és elmondtam neki, hogy a cici is alszik éjszaka,

Pár napig próbalkozott, és láss csodát azóta nyugodt, külön tóltött éjszakáink vannak.

2017. máj. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!