Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 és fél hós babám nem akar...

6 és fél hós babám nem akar már szopizni, de a tápszert, és a folyékony ennivaló-innivalót sem fogadja el. Mit tegyek? hogy lehetne rávenni a tápizásra? Mereven elutasít monden próbálkozást.

Figyelt kérdés
Már kb 3 hete csak reggel 2x,és este 2x szopizott,reegeli elsővel nincs gond,a többi meg nagy harc. sokszor inkább elalszik éhesen,minthogy enne,aztán később ordítva ébred az éhségtől...
2010. máj. 16. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
meg lehet próbálni a lefejt tejet, sajnos a tápi nekünk is nehezen ment, de végül bevált a Milumil (több hét alatt jutottunk el hogy megitta belőle a norm. adagot). Ha egyik sem, akkor még ott a Sinlac. Elég jó kis semleges ízű, adható kanállal, cumisüvegből, és gyümivel, zöldséggel is.
2010. máj. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a tejet csakis ciciből fogadja el. :(
2010. máj. 16. 09:21
 3/12 anonim ***** válasza:
26%

Talán próbálj meg neki rendes ételt adni,az én gyerekeim az anyatej mellé ennyi idősen már kaptak rendesen enni.Kiflit szendvicset,sőt levest,főzeléket tésztát,majdnem mindent amit mi is ettünk.

Egy 3 gyerekes anyuka.

2010. máj. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötletet,de már eszünk rendesen,csak a tejpótlás nem megy... kedvence a tészta a Manónak. a kiflit,és szendvicset hogy adtad nekik?
2010. máj. 16. 09:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Kis falatokat adtam nekik,csak úgy tömték be a szájukba,arra azért figyelnem kellett,hogy meg ne fulladjanak.Am ha nem akar szopizni akkor hagyjad rá,majd fog ha akar,most biztos ilyen hisztije van a legkisebb törpöm 1 éves neki is volt(van)ilyenje.
2010. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

sajna a kiscsajszimmal már 3 hós kora óta küszködök,hogy szopizzon. szerencsére eddig sikerült,de most...

az egészben az a legrosszabb,hogy minden tej tartalmú ételt/italt elutasít,mihelyt megérzi az ízét. :0

2010. máj. 16. 18:25
 7/12 xStefix ***** válasza:
Fogzás?
2010. máj. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
még nincs fogunk. van,hogy észreveszem,hogy fáj neki,de inkább nem jellemző.... És csak a tejtartalmú cuccokat utasítja el. pl: tápszer (5 fajtát próbáltunk) Nestle folyékony ennivaló-innivaló, Hipp jó éjt papi. Mot jelen pillanat néha megeszi tejpépet,és a Nestle banános joghurt desszertet...
2010. máj. 19. 12:27
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáltad már Tommee Tippee cumisüvegből? A cumija az anyamell formáját utánozza. Nálunk is nehezen ment az átállás, mert egyáltalán nem akart üvegből inni. Egy pár napot kínlódtam vele én is, de mivel éhes volt, kénytelen volt üvegből inni/enni. Ezzel az üveggel viszont sikerült. Ma már bármilyen üvegből hajlandó inni

2010. máj. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:
Végig olvastam megint. Azt írtad, hogy a tejet csakis mellből fogadja el. Akkor miért nem szopiztok? (Lehet, hogy átsiklottam valamin.)
2010. máj. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!