Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopizas egy ev utan. Ti hogy...

Szopizas egy ev utan. Ti hogy csinaltatok?

Figyelt kérdés

Ket het mulva egy eves lesz a fiam, meg szopizik, nappal 4-5-szor is, nem sok mennyiseget, de foleg alvas elott mindig szopizik. Este kap tapszert, max.150-et iszik meg 10 orakor. Ejjel meg egyszer kap 3-4 korul tapszert , kb.100 ml-t igenyel.

Egy ev utan is ilyen sok tejet fog igenyelni, vagy ilyen sok tej kell neki. Gondolom nem fog hamar leszokni a szopirol, de ebben a korban "elmeletileg" hogy van a tejadagja, mikor ajanlatos adni....valahol mintha olvastam, hogy csak este kell adni, elalvas elott . A szopizast nem szeretnem abbahagyni, amig nem muszaj...

Ti hogy csinaltatok egy ev utan...akinek meg szopizott a gyereke?


2017. máj. 17. 11:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Ugyan csak 13 hónapos koráig szopizott, de az utolsó 2 hónapban kb már csak azért, mert az neki olyan jó :) reggelizett, vacsorázott rendesen, ivott is mellé vizet, teát, gyümölcslevet, tejet is, mégis kellett reggel ébredés után és este elalvás előtt a cici. meg sokszor még napközben is, délutáni alvás előtt.

Szerintem ilyenkor már nem fontos a mennyiség. vagyis minden másból eszik/iszik annyit, hogy az a 2-3 dl tejcsi nem oszt, nem szoroz. Ha nincs, és mást kap helyette, az is rendben van, mint ahogy az is, hogy van gyerek, aki 5évesen is megissza a napi 1 l tejet és van, aki havonta iszik egy fél bögre kakót...


Amúgy enyém gyerek egyik napról a másikra abbahagyta :o

2017. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
9 hónapig szoptak a gyerekeim, egy év után már felesleges. Csak divat. De ha ennyire rászoktattad a cicizésre, nem fog róla leszokni. Miért tápszert adsz neki, komolyabb kaja helyett?
2017. máj. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
este es ejjel kap tapszert, igy is sokszor ebred fel...napkozben termeszetesen reggelizik, ebedel, neha uzsonnazik, ez ritkan, es vacsizik "rendeset"
2017. máj. 17. 11:30
 4/12 anonim ***** válasza:

2-es valaszolo, nyilvan kap mast is a baba nem csak anyatejet es/vagy tapszert...

Feleslegesnek egyaltalan nem felesleges a szoptatas 1 ev utan sem. Egyertelmuen nem az a fo taplaleka mar, de ha igenyli a baba, jolesik neki, nem teher az anyanak sem, akkor teljesen normalis, hogy meg anyatejet is kap. Divat?? Semmikeppen sem az! 2 gyerekem van, es minden egyes alkalommal ha gyerekorvoshoz, vagy vedonohoz mentunk megkerdeztek meg boven 1 eves kora utan is , hogy szopizik-e meg. Ha eszik rendesen mast is, akkor ez nagyon is jo dolog. Az pedig, hogy mennyire nehez leszoktatni egy babat a szopirol, az teljesen babafuggo. Van aki leszokik magatol akar mar 7 honaposan (ismerek ilyet is...), van aki pedig meg 3 evesen sem akar. Mindket gyerekem problema nelkul magatol szokott le. Egyik 21 hosan, masik 17 hosan. A vegen ugyis mar csak megszokasbol kell nekik, vagy altatonak.

2017. máj. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
"Igenyli a baba" - 1 ev felett mar nem baba. Hiaba szeretik az ujabb trend szerint meg a ketevest is "cicikeztetni" meg kendobe nyomva haton cipelni, attol meg a fejlodese halad es a koranak megfelelo dolgokra van (lenne) szuksege.
2017. máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

"1 ev felett mar nem baba."

Hanem, mi? Nem csecsemő, hanem totyogó... de baba.

"Hiaba szeretik az ujabb trend szerint meg a ketevest is "cicikeztetni" meg kendobe nyomva haton cipelni, attol meg a fejlodese halad es a koranak megfelelo dolgokra van (lenne) szuksege."

A cici és a hordozás miért zárja ki szerinted a korának megfelelő fejlődést?

Én szoptattam volna még, ha 13 hónaposan nem ő dönt úgy, hogy nem kell többet... viszont 4,5 évesen még simán a hátamra kötöttem, mert bizony nem mindig bírta a tempót velünk, ha program volt, elfáradt, elálmosodott, kellett neki a biztonság, vagy szimplán csak anya közelségére vágyott.


Ja, 6,5 éves nagy ló... és nekem még mindig az én babukám :o

2017. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

elterek a feltett kerdestol

soha nem ertettem, hogy miert kell ilyen valaszokat adni...ha nem adsz segitseget, akkor hanyagold...

ilyenekbe belekotni, hogy mar nem "baba" ...barcsak ennyi lenne a gond es hiba az egesz vilagon

divat vagy nem divat. 36 eves vagyok , elso babam, ismeroseim koreben tobben szultek, velem egyidoben, "fiatal " anyukak, es olyan, de olyan buszke voltam es vagyok, hogy van tejem, mig ok olyan, de olyan buszken mondtak, hogy nem szoptatnak, konnyebb kiskorban elhagyni, jol el lehet hagyni a nagyira, nem kinozzak a szoptatast, mert nagyon keves jott....ilyen mondatokat mondanak...de en ezek mellett is, pl.kinlodva masfel orat egy lagziban, mig vegre elaludt, mig a tapszeresek ugy aludtak otthon a nagyival, mint a bunda...addig szopiztatom, amig jo nekunk...es szerintem teljesen rendben van es lesz....mellesleg egy ev alatt ketszer volt lazas....

eltertem a tematol, ahol csupan erdeklodtem, hogy hogy csinaltak tapasztaltabb anyukak

koszonom mindenkinek a valaszat


visszaterve a temahoz, lehetseges, hogy a foga miatt ebred annyiszor, vagy nem tudom, de most mar jol esne, ha nem kelne sokszor, min.3-szor, ejjel

2017. máj. 17. 12:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Siman lehet a foga miatt. Nalunk is voltak ilyen idoszakok... Tudom nagyon nehez, de a fogzasnak is vege egyszer.
2017. máj. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15 hónapos a fiam, reggel és altatásokkor kap cicit, na meg éjszaka ha felébred.
2017. máj. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
14 hós a lányom. Védőnő mondta,hogy abba ne hagyjam a szoptatást. De nem is akarom. Reggel kap, 10kor elalvás előtt (10-12ig alszik). Általában még 15 óra körül és este 19 körül. Meg éjjel,ha ébred.
2017. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!