Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszerrel pótolom az anyateje...

Tápszerrel pótolom az anyatejet minden szopizás után. Le tudom erről szoktatni a két és fél hetes kisfiamat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Eléggé félresikerült az anyatejes táplálás a kisbabámnál, mivel nagyon nehéz szülésem volt és az első bő egy hétben le voltam gyengülve, a baba is hányós volt még a kórházban, így ott nem nagyon tudtam szoptatni. Mikor jöttünk haza, kiváltottam a tápszert, mert nagyon stesszes is voltam emiatt, szóval az elejétől kapta a pótlást. Egy hetes kora körül megpróbáltuk az igény szerinti szoptatást, csak este tápszereztem, ment is három napig, a tejem is szaporodott, de egyre nyűgösebb lett, aztán másnap amikor jött a védőnőm, azt mondta, hogy tápszerezzem csak, pedig már 40 ml simán kijött a mellemből. Nagyon megbántam, hogy hallgattam rá, mert az egyik mellemet már el sem fogadja, a másikból is csak kevés ideig szopizik. Fejek, de a tej mennyiségem csökken. Visszafordítható még ez?

Elnézést a sok helyesírási hibáért, csak közben a picivel is foglalkozok.


2016. okt. 28. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%

Igen sikerülhet.

Azonnal hívj fel egy szoptatási tanácsadót, aki részletesen elmondja majd mit és hogy tegyél.

(A védnőt meg be se engedd most pár hónapig!...)

www.ibclc.hu

www.lll.hu

2016. okt. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Azonnal kezdd el igény szerint szoptatni, úgy, mintha most született volna. A tápszer mennyiségét fokozatosan csökkentsd.

Mindkét mellből szoptasd max 20 percig, és amikor már nő a tejmennyiség, akkor átálhatsz a váltott melles szoptatásra. A kereslet kínálat kb. 1-2 hét alatt áll be. 6 hetesen lehet egy növekedési ugrás, ilyenkor nem kell megijedni, csak többször kell mellre tenni.

Igyál sok folyadékot, és nyugi ez nem akkora tragédia. Majd beindul a tej, nálam az első gyereknél 1 hét után kezdett beindulni, és kizárólag anyatejes baba lett 6 hónapos koráig.

Egy a lényeg: az anyatejnek az első része a fontosabb, a második része csak ráadás!

2016. okt. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ilyenkor mar a cumizavar is felvetodik, ahogy irtad is, hogy mar nem is nagyon akarja elfogadni a melled. Ez ugye azert van, mert kenytelen voltal cumisuvegbol adni neki, konnyebb szivni, konnyebben jon, mint a mellbol, raszokik arra.

Probalkozz a fejessel, hogy beinduljon tej.

Felalomban probald szoptatni, ilyenkor jobban elfogadjak a cicit, utana ha ugy latod, hogy mar nem akar vagy nem eleg neki, akkor potold tapszerrel es utana allj neki fejni, még ha nem jon semmi, akkor is, igy novelheto a tejmennyiseg.

En is ezt jartam vegig...

2016. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Próbáld meg álmában, vagy fèlálomban szoptatni. Nekem nagyon bejött ez a módszer.

Nyitja a kis száját, ha hozzáèr valami, de nem berzenkedik a másik cicièrt, vagy mert nem megy olyan gyorsan, ahogy szeretnè. Ha így megy, akkor tud termelődni a tej. Fejj, ha van energiád, így elsőre több jut a kis szájába.

Ha nem adsz neki tápszert rá lesz kènyszerülve a szopira, csak bírd ki egy ideig. Ha nagyon aggódsz, adj neki kiskanállal valamennyit.

2016. okt. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A tápszert mindenképpen hanyagold, mert nehezebben emészthető, így jobban laktat, egyszerűen nem lesz elég éhes a szopizáshoz. Ahogy az előttem lévők is írták, igény szerint szoptasd, bújjatok össze egész napszakokra, akár fél óránként, óránként kínáld most a cicit, (ha csak 5 percekre is ) , amíg elindul a tejed. Minél gyakrabban éri inger, annál inkább fog termelődni. Igyál laktoherbet, rengeteg vizet, egyél sok egészséges, könnyen emészthető ételt. Fontos még a jó szopási technika (a baba feje és teste is szembe legyen a mellel, bimbó mélyen a szájban, a száj fedje a bimbóudvart is). Érdemes több pózt is próbálni, nekem az oldalt fekvés jött be.
2016. okt. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, aranyosak vagytok. Megpróbálom fokozatosan leszokatni a tápszerről, mert amíg nincs annyi tejcsim, muszáj kipótolnom, mert nagyon étkes. Sajnos akkor rontottam el, amikor újra tápszerezni kezdtem. Ahogy tudom, felhìvok egy tanácsadót.
2016. okt. 29. 05:16
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy olvasod-e még ezt a kérdést... Barátnőm is próbálta visszaszoktatni mellre, cumizavar miatt nem ment. Ő fejéssel felszaporította a tejet (tudom, írtad, h sajnos neked ez nem ment), s utána bimbóvédővel szoptatott. Azt elfogadta a pici... Másfél évig szoptatta így. Ez is egy módszer, talán segít neked.
2016. okt. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Sajnos már nekünk sem megy a cicizés, a bimbóvédőt meg használtam, de már az sem kell neki. Egyedüli megoldás a fejés maradt. Hát ez van, mostmár elfogadtam.
2016. okt. 31. 08:12
 9/14 anonim ***** válasza:

Beszéltél tanácsadóval?

Két és fél hetes a babád (vagy három közben). Ne add fel!

Ismerek olyan anyukát, aki az öt hónapos babát tudta átszoktatni mellre.

Egy sns készülék biztosan segítene, a bimbóvédő meg felejtős...

Tényleg hívj fel valakit, ha hosszú távon akarod anyatejjel táplálni, megéri!

2016. okt. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a bíztatást. Írtam egy helyi tanácsadónak, még nem válaszolt. A hétvége miatt nem akarom hívni, de holnap biztos fogom. Sns készüléket hol lehet kapni?
2016. nov. 1. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!