Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még elegendő tejem?

Van még elegendő tejem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudom, látatlanba megmondani lehetetlen. Ami miatt elbizonytalanodtam: a kislányom elmúlt másfél éves, szopik még. Emellett vizet és ritkán almalevet adok neki. Pár napja rettenetesen sokat szopik- szopna. Ezt tudtomra is adja, póló felhúzással, illetve mondja is. A sokszor alatt úgy értsétek, hogy kb 5 percenként. Ekkor csak bekapja, nyamnyog rajta😀és játszik tovább. Már jó ideje nem érzem telve a melleimet, ettől függetlenül a súlygyarapodása megfelelő, illetve a folyadékbevitele is megfelelő, a pelenkák tartalmából ítélve- gondolom én... Azt tudom, hogy már egy liter felett kellene, hogy folyadékot igyon- szopjon. De amikor vizet- almalevet kap, akkor épphogy kortyol egyet- kettőt. Amikor manuálisan próbálom a mellemet nyomni, sem jön tej csak egy- két csepp. Egyáltalán ilyen idős gyermeknél kell még tápszer? Kap minden nap tejterméket egyébként. Szeretném.még szoptatni, de azt nem szeretném, hogy kevésnek bizonyuljon. Remelem nem volt nagy katyvasz a leírásom. Első gyermek, és tanácstalan vagyok. Minden segítő ötletet köszönettel veszek!
2017. máj. 26. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Ennyi idősen már sem szopi, sem tápszer nem kell. Midnent kellene neki enni, és tejet is.
2017. máj. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Az előzőre ne hallgass. Igenis jó a hosszan szoptatás. Facebookon van egy csoport, az a neve, hogy szoptatási tanácsadás kérdezz-felelek. Ha belépsz, ott fel tudod tenni a kérdésedet, és szakszerű segítséget kaphatsz szoptatási tanácsadóktól! :)
2017. máj. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Ez a legrosszabb, amikor mar nem az eves-ivas miatt csinalja hanem egy rossz berogzules. Elsonek igazat adok, masodik meg elvakult.

Borzaszto amikor valaki mellekkel szeret egy gyereket. Le kell szoktatni arrol hogy masfel eves kisgyerek az anyja bimbojaval nyugtassa magat! Probald szavakkal, jatekkal elterelniba figyelmet ha csocsalni akar.

2017. máj. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Fogzas/mozgas- vagy beszedfejlodes/szeparacios szorongas/ujrakozeledes-nelez normalis. A folyadekbevitelt a pisis pelenkakbol latod. Hallgass a megerzesedre, es a gyerekedre;) A fiamnak is van neha ilyen idoszaka.


Egyebkent rengeteg fizikai es lelki elonye van a szoptatasnak ebben a korban is, anyai es gyermeki oldalrol egyarant.

2017. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak téged akar, ez a szeparációs szorongás része nála. A cici nem csak étel,ital, hanem biztonság és megnyugvás is.
2017. máj. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3-as!' Mellekkel szeret egy gyermeket'- kifejtenéd? Roppant kiváncsivá tettél...
2017. máj. 27. 09:32
 7/8 anonim ***** válasza:
3-as, amugy a cumit meg a tapszert azert elfogadhatobbnak tartod 1,5 evesen? Amennyiben igen, erdekes, hogy az anyatejet nem.
2017. máj. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy miért lenne fanatikus meg elvakult valaki mert a gyereke öt akarja? Én nem tartok meg ott, mint a kérdező, de nálam a fiam megkap ha engem akar 6 honapos és addig ameddig tehetem vagy igénye van rám .... és igen megkinalom ha épp nyűgös mert lehet h szomjas, éhes vagy csak épp faj valamije és ez megnyugtatja.

Érdemben nem tudok a kérdéshez szólni, de szerintem is hallgass a megerzeseidre!

2017. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!