Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Járt már valaki úgy, hogy...

Járt már valaki úgy, hogy kézi mellszívóval nem sikerült fejni, de elektromossal igen?

Figyelt kérdés
Szerintem van valamennyi tejem (a baba sajnos nem szopik, most ezt ne részletezzük), de a kézivel egyszerűen csak pár csepp jön. Először elkezd spriccelni, aztán eláll. Utolsó reménységem egy elektromos mellszívó, csak szeretnék némi biztatást, hátha valakinek bevált. :)

2017. jún. 4. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ha elkezd spriccelni, akkor beindul a tejleadó reflex és kijön a tej nagyrésze. :)

Mennyit tudsz így lefejni és mekkora a babád? Lehet, hogy csak neked tűnik kevésnek a mennyiség, az elején még nagyon kicsiket esznek.

2017. jún. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen! Azóta sem tudom, miétt. :-)
2017. jún. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kb. 20 ml jön ki, viszont a baba már 1 hónapos... :-/ Nem sült el jól a szülés, gyógyszert kellett szednem, így szegény nem szophatott. Most már "persze" csak cumisüvegből hajlandó enni. Csak én a hülye fejemmel csak azért sem akarom feladni, hogy ihasson tejet. :) A védőnő és a gyerekorvos is azt mondta hagyjam a fenébe.
2017. jún. 4. 15:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát, az egyim unokatesómnak a kézi jött be. A másiknak meg az elektromos... Annyit tudok még, hogy aki a kézi fejőt használta, az volt, hogy egy órán át fejt (be is gyulladt a keze). Általában sok idő után indult be neki... Ha esetleg nem válik be az elektromos, esetleg próbálj hosszabb időn keresztül fejni (noha nem.tudom, mennyi ideig fejsz). Mindkettővel is akár. Bár ez biztos megterhelő lesz. Kitartást!
2017. jún. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Nekem a kézi bevált míg az elektromos nem. A kézivel egy telo mellből akár 120 ml is lejött, addig az elektromossal 50 ml. De melle vàlogatja. Lehet, hogy nincs jól a mellen a tölcsér, vagy elötte át kellene maszírozni. Az is lehet, hogy sokára indul be a tej, nem nyilnak meg a tejcsatornák a bimbóudvar közelében. Esetleg a folyadék bevitelt lehetne fokozni. Kitartást kívánok!
2017. jún. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Voltam egy tájékoztatón, azt mondátk, a kézi mellszívó hülyeség. Macerás, lassú és nem hatékony. Egy JÓ elektromossal sokkal többre mész. Olyat vegyél, ami kétfázisú, van rajta olyan fázis, ami stimuláló.

A Medela márkájú állítólag nagyon jó. Én olyat vettem.

Hallottam, hogy egyes patikákban lehet kölcsönözni is, azok még ennél is komolyabb készülékek.


Ha a kézi mellszívód Medela, akkor elég, ha csak egy motort meg valami csövet veszel hozzá (az ügyfélszolgálaton segítenek, pontosan mi kell), mert kompatibilisek az alkatrészek.

2017. jún. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én, csak így jártam. Kézivel szinte semmi, elektromossal több tej, kézzel még több tej jött.
2017. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, ment a zöld kéz! Akkor talán még van remény. :)

Sajnos nem medelám van, és ahogy látom az elektromos változatot nem semmi áron adják... Ha biztos lehetnék benne, hogy jó, akkor megvenném. :-/ Megnéztem a kölcsönzést is, itt nálunk szinte elkérik 1 hónapért a gép árát, plusz a fejeket külön meg kell vásárolni. Úgyhogy nem éri meg. Végül rendeltem egy philips avent-et, legfeljebb kidobok 40 ezret az ablakon. :)

2017. jún. 4. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!