Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tegyem túl magam azon,...

Hogyan tegyem túl magam azon, hogy nem szoptathatok?

Figyelt kérdés
Iszonyat lelki gyötrődés számomra, hogy nem szoptathatom a gyermekem, pedig tejem is volt. Sajnos 3 féle gyógyszert kell szednem trombózis miatt, így a baba nem kaphatta meg a tejet, ami lassan el is apad. Mit tehetnék?
2017. júl. 2. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Tudomásul veszed. Nem a világ dőlt össze
2017. júl. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
A szoptatas etetes. Mivel vannak tapszerek, igy az etetes megoldhato mashogy. A szoptatas lelki resze meg SIMAN potolhato, amikor ringatod, enekelsz vagy beszelsz neki, szeretgeted. Ennyi. Manapsag tul van misztifikalva es kb. ugy vannak az anyak hogy a szoptatas nelkuli babak ertelmi es szelldmi fogyatekos, szeretet nelkuli beteges nyamvadekok lesznek, de ez HATALMAS marhasag. A babanak RAD van szuksege es nem a bimbodra, arra a marhara meg ne is hallgass aki meg a keteves gyereket is ha sir ugy vigasztalja, hogy benyomja a bimbojat a szajaba, mert az az egyszerubb modja a hisztikezelesnek.
2017. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nekem epeköveim voltak, ami miatt nagyon szigorú diétát kellett tartanom, gyakorlatilag semmit nem ehettem, ami miatt elment a tejem, amikor a kisfiam mindösszesen másfél hónapos volt. Pedig volt nekem is volt bőségesen, így amit pluszban lefejtem tejet, azt lefagyasztottam, így még kaphatott a fiam akkor is, amikor már tápszerezni kellett sajnos.

Hidd el, hogy az egészséged mindennél fontosabb, ugyanis a gyereknek sokkal nagyobb szüksége van egy egészséges, jó kedvű, jó közérzetű anyukára, mint az anyatejre. Ugyanis nem tudatosan nem akarod szoptatni, hanem nem lehet. De tápszer útján is mindent meg fog kapni a kisbabád. A legtöbb, meg amit kaphat és amire szüksége van, az a te személyed, közelséged és törődésed.

2017. júl. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

A szoptatás a legtermészetesebb módja az etetésnek, de ma már nem az egyetlen szerencsére. Örülj, hogy mindent meg tudsz adni a babádnak, amire csak szüksége van. Ha éhes megeteted, hogy anyatejjel vagy tápszerrel igazából mindegy. A lényeg hogy reagálsz a szükségleteire amiből megtanulja hogy ez a világ egy jó hely és az anyukája szereti.

A lelki részét pedig a sok bújás, ölelés, bőrkontaktus maximálisan pótolja. Ne aggódj semmi hátránya nem származik ebből a babádnak.

A mellbimbó nem egy varázsszerv, valóban kissé túl van misztifikálva.

2017. júl. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Pszihológus? Viccet félretéve, ezzel nem dőlt össze a világ. Én 2 hónapig tudtam szoptatni, azt is tápszerpótlással, és? Túlreagalod! Próbáld meg lezárni magadban ezt a dolgot! Komolyan megéri neked az idegeskedést?
2017. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%

Csak kíváncsiság: clexane-t miért nem szúrhatsz a tabletták helyett? Tudom, hogy hosszú távon nem javasolt, de a terhesség sem 2 nap volt (én végig szúrtam a 9 hónapot + 6 hetet), laikusként azt gondolnám, hogy plusz egy fél év nem oszt nem szoroz.


Egyébként nekünk a pici súlyos refluxa miatt kellett felhagynunk a szoptatással. Nem gyarapodott, minden visszajött gyógyszer mellett is. A tápszer neki megváltás volt, de így is nehezen engedtem el (magamban), hogy ennyi volt, nem szoptathatom. Szerettem, nekem nem fájt...

2017. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Az elejétől tápszeres a babám. Én nem gyötrődtem. Gyönyörködtem benne, hogy milyen jóízűen eszik, utána milyen kis nyugodt a pofija, milyen szépen alszik jóllakottan. Én nem tekeregtem ezen a témán, hogy akkor most nem anyatejet kap, mi lesz, hanem magamban hálát adtam a tápszer feltalálójának, hogy akkor is jóllakhat és egészségesen táplálkozhat a babám, ha nekem nincs tejem. Ha nem lenne tápszer, na akkor lenne csak nagy baj.


Szóval akkor most mi is a bajod?

2017. júl. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hozzászólást! Nem tudom ki húzta le az értékeléseket, de nekem mind hasznos, mert elgondolkodtat, és sokat segít, hogy közelebb kerüljek ahhoz, hogy elfogadom a helyzetet. Clexant is szúrok, és a tájékoztatóban benne van, hogy az alkalmazás alatt fel kell függeszteni a szoptatást. Kórházban is adtak, de ott még szoptattam, mert gyógyszer nem kellett mellé. Most sajna a gyógyszerek miatt is nem adható az anyatej. Sokat vártunk a babára, és a legjobbat szeretném neki. Ráparáztattak a szoptatást erőltető nővérek, védőnő stb. , hogy a baba immunrendszere nem fog rendesen kifejlődni. És ezért gyötör az egész. Tudom, hogy az első most az, hogy ne haljak meg embóliában (mint anyukám), megis nehéz feldolgozni azt, hogy fejem le a tejet, ami ugye milyen hasznos lenne a kicsimnek, és öntöm ki. Sírok közben. Pszihológusra is gondoltam már, de nem tudom megoldani a baba miatt. Minden esetre megpróbálom elengedni... Köszi mégegyszer mindenkinek, szívesen fogadok még tanácsokat, véleményeket.
2017. júl. 3. 12:55
 9/9 anonim ***** válasza:

(Szinte) Mindenre ráírják, hogy nem lehet mellette, mert nem etikus terheseken és szoptató nőkön tesztelni.

De egyébként még Syncumar mellett is lehet.

[link]

Na ezen tedd túl magad, hogy félretájékoztattak!

2017. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!