Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen módszerrel sikerült...

Milyen módszerrel sikerült leszoktatnod a szoptatásról a babádat?

Figyelt kérdés
Van egy 17 hónaposom és 8 hetes kismama vagyok. A nőgyógyászom és a védőnőm is azt tanácsolta, hagyjuk abba a szoptatást, nehogy a méhösszehúzódások gondot okozzanak. Éjszaka egyszer felkel a kislányom ekkor szopizik. Nem mindig eszik, van hogy visszaalszik a cicin. Próbáltam már tejitalt/vizet adni akkor, amikor felkel a szoptatás miatt, de nem fogadja el, eldobja az itatós poharát. A sírni hagyás pedig nem az én műfajom, ahhoz nincs szívem. Minden tanácsot, ötletet előre is köszönök!
2017. júl. 3. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem adtam neki oda.

Eleinte volt egy kis érterlenkedés, akkor mondtam neki, hogy fáj a cicim. Az összebújás, cirógatás megmaradt. Így az én lányom viszonylag​ gyorsan leszokott róla, bár ha síráskor ölbe vettem, még sokáig benyúlt a pólóm alá. Átszoktattam, hogy ilyenkor a felsőkart markolássza inkább.

2017. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Én ebben a témában (elválasztás) sajnos nem tudok tanácsot írni, mert hasonló cipőben járok. De már bánom, hogy anno más kismamáknak azt javasoltam, terhesen ne szoptassanak. Nem lehetett nekik jó érzés, hogy mindenki ezzel nyaggatta őket és végül rossz szájízzel, szomorkodva, de leválasztották a nagytesót. Azóta is felhozzák ezt.... bánják.

Javaslom, nézz be a szoptatásért egy éven túl facebook csoportba. Ha valóban le akarod szoktatni, akkor sikerülni fog valószínűleg, amikor 16 hetesen megcsappan a tejed (de van, akinek nem fogy el vàrandosan sem, ritkább esetben), de ha folytatni szeretnéd a szoptatást, akkor ott el fogják mondani, hogy nincs vetélés veszély (ha lenne emiatt abnormális méhösszehúzódás vagy bármi, azt 8 hetes korra már felfedezték volna, 12 hétre meg alig marad esélye a vetélésnek), elmesélik majd, hogy nemhogy koraszülés nem lett, de indítani kellett a szülést és hasonló esetek....

Persze meg fogják érteni azt is, ha már nem akarod őt szoptatni, szerintem ott kapsz majd tanácsokat ezzel kapcsolatban, vagy ha bizonytalan vagy, szoptass vagy sem, esetleg segítenek dönteni.

2017. júl. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell leszoktatni egeszseges terhessegnel, a kritikus 12. heten mar tul vagy.
2017. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Ja bocs, 8. het, bar egeszseges terhessegnel akkor sem gond.
2017. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a nőgyógyászom, akár végig is lehet terhesség alatt szoptatni.
2017. júl. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én május elején szoptattam utoljára az akkor 15 hónapos fiamat, a dokim azt mondta hogy a terhesség 4. hónapja körül a hormonok miatt el fog apadni a tejem és max akkor leszokik majd a fiam, hát nem lett igaza. Mivel már úgy voltam hogy azért szeretnék pár hónap szünetet a szoptatásban mielőtt augusztus végén megszületik a kistesó, ezért első körben a lefekvés előtti szopi helyett bevezettem a tápszert, ez jól is ment de napközben és éjjel még akart szopizni. Azt csináltam, hogy mindig volt kéznél itatóspohárba vagy cumisüvegbe víz és kipróbáltam, hogy azt elfogadja-e vagy sem ...Szerencsére fokozatosan egyre kevesebbet emlegette a cicit, de azért az első 2 hétben még nehéz volt mindig elkerülni a frusztrációt a részéről, de mindig ölbe vettem, összebújtunk, simogattam és énekeltem neki. Az is segített napközben hogy sokat voltunk kint sétálni és játszóterezni és olyankor nem is jutott eszébe. A 3. héten már éreztem hogy sikerült a dolog. Azóta is gyakran felhúzza a pólómat és megsimogatja a melleimet és hozzám bújik, egyszer-egyszer a mellbimbómat is a szájába veszi de szerintem már nem emlékszik mit is kellene vele csinálni.

Tejem azóta is van, nem fejem, és nem is gyulladt be ...várjuk vele a kishugit. :)

2017. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!