Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1éves babát leszeretném...

1éves babát leszeretném szoktatni a szoptatásról, mennyire viselné meg?

Figyelt kérdés
Most töltötte a lányom az 1évet , inkább csak elalváshoz szopik még , rendes kaját eszik bármit. Egyszerse aludt át még egy éjszakát , annyira belefáradtam már . Érzem hogy kezd az egézségemre menni , minden nap fáj a fejem , van hogy szédülök stb. Gondoltam hátha ritkulnak a felkelések , ha a cumijával aludna vissza. Csak félek hogy sok sírással járna , sosem hagytam sírni őt. Ugyanugy az ölömben altatnám csak cici helyett cumit kapna. Mennyire nehezen törödnek bele az ekkora babák az uj helyzetbe? Félek hogy magától későn hagyná el és már annyira szeretném ha más is eltudná altatni nappal , vagy éjjel a férjem tudná visszaaltatni néha
2016. okt. 16. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Atyaég, nem csodálom, hogy teljesen kivagy. Mindig a nappali altatással érdemes kezdeni, akkor jobban bírod a plusz terhelést. Tehát először a nappali altatásoknál ne szopiztass, ha bújik, szeretne szopizni, egyszerűen mondd azt, hogy "nem" (felesleges magyarázni, ez az egy szó, határozottan de kedvesen kimondva bőségesen elég). Érdemes az első ilyen alkalom előtt mondjuk sétálni menni vagy valamilyen más módon kifárasztani, hogy ennyivel könnyebb legyen.


Lehet, hogy érdemes volna rögtön az öleben altatásról is leszoktatni, ez baromi fárasztó egy ekkora gyereknél.


Eddig hogy volt, elalvás után beloptad az ágyába? Erre nem ébred fel? Gondolom (remélem) nem az öledben alussza ki magát.

2016. okt. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az en fiam 3 nap alatt teljesen elfelejtette. Gyakorlatilag semmi sirassal nem jart. O ekkor mar csak ejjel szopizott. Anyukam nalunk toltott par ejszakat es o kelt hozza. Elso ejjel vagy egy orat ebren volt, sirdogalt picit, de anyukam megnyugtatta, ringatta, stb, utana aludt. En nem is mentem be a szobaba, nem volt ra szukseg, hamar megnyugodott. Masodik ejszaka mar csak kb negyed orat volt ebren, harmadik ejszaka mar eleg volt megsimogatni picit es kesz. Azota atalussza az ejszakat, pedig elotte volt hogy 3-4x is szopizott ejjel. Elotte nem evett tul jol es egy millilitert sem ivott semmibol, soha, ez is megvaltozott egybol. Tok jo az etvagya es vegre hajlando inni is, nem is keveset.
2016. okt. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát kiprobáltam az éjjel mikor megébredett , hogy nem adok cicit , 1,5órán át csak nézelödött , nemvolt hajlandó sehogyse visszaaludni , aztán nekifogott sírni, már énse bírtam igy csak adtam neki. Amugy beszoktam rakni a kicsiágyba mikor elalszik mélyen , de ha ébren rakom be , rögtön feláll és neki fog ordítani hogy vegyem ki , ugyhogy lehetetlen ott elaltatni
2016. okt. 17. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!