Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatás után nem fejem...

Ha szoptatás után nem fejem ki ami a mellemben maradt akkor begyullad a mellem, vagy lassanként apadni fog a tej mennyisége?

Figyelt kérdés
nem akarom elapasztani, csak már nem szeretném szaporítani a mennyiségét.Az elején folyamatosan fejtem szaporítás miatt.Nagyon sok tejem lett, és ennyit nem eszik meg a drágám és már a fagyó is tele van.
2010. máj. 21. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
én2 hónapig fejtem,tele lett a fagyasztó.aztán nem fejtem,nem gyulladt be a mellem,nem lett kevesebb a tejem.pont elég a manómnak.6 hónapos lassan,nem kellett még soha pótolnom
2010. máj. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy belekérdezek és nem válaszolok.

Én növelni szeretném a tej mennyiségét, elárulnád, hogy te mikor és mennyit fejtél? Most 4 hetes a babám, eddig elég volt neki a tejem, de mostanában csak úgy elég, ha mind a kettőből eszik, és félek, hogy mi lesz, ha többet akar enni. Egyszerre általában 140-160 ml eszik. Naponta egyszer-kétszer ki szoktam fejni azt a mellemet, amiből először szopizott, hogy biztos ne maradjon benne semmi, a következő szopinál azzal kezdem, amit utolára szopizott. Nem tudom, hogy mindig mind a kettőt ki kéne fejnem??? De akkor lesz elegendő tej a következő etetésnél? Nagyjából 3 óránkét eszik.

Nagyon köszönöm, ha szánsz rám pár percet.

2010. máj. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

kedves első, köszi a választ, te nagyon szerencsés vagy, nekem már volt egy mellgyulladásom, és most is van benne egy göb amit se kiszoptatni se kifejni nem tudtam.Egyenlőre, de rajta vagyok.Már nagyon nem szeretnék fejni.

Kedves második válaszoló.én attól a naptól kezdve fejek, hogy hazajöttünk a kórházból.Nem szopott a babám csak mostanában kapott rá. Mindkét mellemet 2,5-3 óránként kifejtem amennyire csak tudtam.Ezt napi 7-8 alkalommal, ahogy a babám evett.Egyszer ittam DM-es tejelválasztó teát, reggelre meg is lett az eredménye.Úgy tele lett a mellem, hogy becsomósodott és begyulladt.Most, hogy elkezdett szopizni, már nagyon nem szeretném szaporítani elég neki ami a ciciből kijön.De így is bemegy a fagyóba pluszban 3-4 dl. Szerintem ezzel a módszerrel jól lehet szaporítani, csak nagyom macerás.De nekem nem volt más választásom mert abból kapott amit fejtem.Grátisz volt a plusz tejcsi :)

2010. máj. 21. 21:33
 4/7 A kérdező kommentje:
A tejcsi miatt ne aggódj, következő etetésre lesz bőven folyamatosan termelődik. Csak győzze megenni a babucid :D Jól teszed ha mindkettőt kifejed, mert akkor a cicidnek azt üzened, hogy kiürült és gyorsan termeljen mert még szükség van több tejre.Pár nap alatt érezhetően változik a mennyiség. Mekkora a babád, szép mennyiséget eszik, az én kicsim egy hónaposan 100ml körül evett.Akkor volt csupaszon2,800 gr. Korababa volt akikor hazahoztuk akkor csak 2,110 volt a súlya.Most már két hónapos.
2010. máj. 21. 21:39
 5/7 xStefix ***** válasza:
Csak annyira fog visszacsökkenni, hogy elég legyen a babádnak. Ha biztosra akarsz menni, lassan csökkentsd a fejések számát/idejét, ne fejd ki mindig teljesen üresre, így várhatóan elkerülheted a gyulladást.
2010. máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Köszönöm, hogy leírtad a történetedet. Nagyon jó, hogy sikerült a babádat a cicire szoktatni, gondolom kellett hozzá kitartás.

A kisfiam 3000 grammal született és 51 cm volt, 2900 volt mikor hazajöttünk, most 4 hetesen 4100 gramm és 55 cm. Kezd bizony rendesen hurkásodni!!! :)

De most is éppen, hogy elég neki a két cicimből a tej, és szegény nagyon elfárad és bealszik közben, mert hagyom, hogy rendesen kiszívja az elsőt, ezért mostanában elég sokáig tart egy etetés. Fejni fogok rendületlenül! :)

2010. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gratula a babádhoz, igazi erős kisbaba. Már az enyém is hurkásodott csal most a hirtelen váltás miatt picit visszaesett a súlya:8Na, de majd meg erősődik:)
2010. máj. 23. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!