Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Alkohol fogyasztása után...

Alkohol fogyasztása után mikor szoptathatok?

Figyelt kérdés

A lányom 1 éves, már csak reggel és este szopizik. Soha nem szoktam inni, viszont tegnap szülinapoztunk és elég sokszor koccintottunk az ünnepelt egészségére. (Tehát nem 1-2 pohárról van szó. :( Vörösbor volt egyébként)

Ma reggel fagyasztott tejcsit kapott a lányom, a cicimet pedig lefejtem. Ezt a reggeli lefejt tejcsit ugye nem adhatom neki oda? Este már szopizhat? Most elég nagy lelkiismeret-furdalásom van, hogy alkoholt fogyasztottam, semmiképpen nem szeretnék ártani a kisbabámnak. :(


2010. máj. 22. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Szép egy anya vagy! Tudod, hogy szoptatsz, de önző módon leiszod magad! Gratulálok!
2010. máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Nyugi mindenkivel előfordulhat mi szilveszterkor ittuk le magunkat. Szopizhat este már.
2010. máj. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló minden bizonnyal egy Mintaanya, aki sosem hibázik...no comment,

a második válaszolónak, pedig köszönöm a válaszát. :)

2010. máj. 22. 11:35
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Este nyugodtan szoptathatsz. Mivel az alkohol nem bomlik le ezért a lefejt tejet ne add oda. Amúgy egyszeri alkalomtól nem lesz semmi baja, még ha szoptatsz is.


Én meg az első válaszoló anyukájának gartulálok hogy ilyen bunkót nevelt.

2010. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
Aki mondja, drága csillagom, aki mondja...
2010. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Nem izgat ha lepontozol kedves mintaanyuka. A megnyilvánulásaid kárpótolnak mindenért. Annyira jó ilyen tökéletes emebereket összefutni így ismeretlenül is. Elárulnád a módszered, hogy én is fejlődhessek? Tudod nem arról volt szó hogy a kérdező az egy hetes babája mellett naponta részegre issza magát. Sőt! Vigyáz a babára, mert lefejte a tejet, és nem adta oda.


Szövegértés megy azért? Vagy csak a sárdobálás?

2010. máj. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Gratulálok az ünnepeltnek, boldog születésnapot!


Egyszeri alkoholfogyasztás még terhesség alatt is megengedett. Egy-két szoptatást hagyj ki, helyette fejd le a tejet, majd öntsd ki. A harmadik szoptatás már mehet a szokásos mederben.


[link]

2010. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a többiek válaszát is. :) Akkor a lefejt tejcsit kiborítom. Tényleg kivételes alkalom volt, egyáltalán nem szokásom iszogatni, ezért esett annyira rosszul az, amit az első válaszoló írt.
2010. máj. 22. 17:33
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
az alkohol 12 óra elteltével ürül ki a szervezetből. és ne érezz emiatt bűntudatot! elvégre is már 21 hónapja önmegtartóztatásban élsz. akkor ennyi belefér, nemde?
2010. máj. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!