Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej mellé pótoljak vagy ne?

Anyatej mellé pótoljak vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom ezer a kérdés, de nincs időm keresgélni. Lányom 3 hónapos anyatejes baba, az utóbbi egy hétben úgy vettem észre kevés neki a tejem délutántól.. Este katasztrófa. Hízni hízik, de nem igazan kiegyensúlyozott baba, ráadásul óránként kéri, ami szintén elég gyötrelmes egy 2 éves kisfiú és a napi teendők mellett. Ne értsetek félre, szeretném szoptatni, de ez se neki, se nekem se a környezetemnek nem jó így. Kérdés, hogy mit tennétek a helyemben? Megpróbaljak pótolni? Ne mondjátok, hogy küzdjek a tejcsiért, mert mindent megteszek...

Fiamnál is ugyan ez volt. Nála nem pótoltam, az eredmény egy cici függő, rossz evő, rosszkedvű gyermek lett sajnos :( Nem akarom ugyanazt végig csinálni. Segítsetek :(


2017. júl. 27. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
3 hónapos növekedési ugrás. Csinálja magának a tejet a megnövekedett igényeihez. Teljesen normális,szoptasd amikor kéri kb. 1-2hét alatt lecseng.
2017. júl. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát, én pótolnám, de az én gyerekem tápszeres egy hetes kora óta, így szerintem nyilván nem az ördögtől való dolog a tápszer.
2017. júl. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy nem a növekedési ugrás, ugyanis kezdetektől óránként eszik, egy hete van az, hogy már utána is nyugtalan és rossz kedvű.
2017. júl. 27. 13:59
 4/12 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, én sem ítélem el a tápszert, hisz ha ez kell ahhoz, hogy a baba jó kedvű, jól lakott stb. legyen.. ;)
2017. júl. 27. 14:00
 5/12 anonim ***** válasza:
Akkor lehet érdemes pótolnod tényleg,hallgass az ösztönedre tedd ami szerinted a legjobb a babádnak. Én szoptatok,de ha szükségét érezném akkor pótolnám. #1
2017. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) A fiamból kiindulva, nagyon hajlok afelé, hogy meg kéne próbálni, nem akarok ugyan abba a csapdába esni.. aztán ki tudja elfogadja e egyáltalán:)
2017. júl. 27. 14:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Én pótoltam, amikor ebben a helyzetben voltam. Semmi gond nem lett belőle, nem utasítja el a cicit, nem csökkent a tej mennyiség.
2017. júl. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem boldog a baba, mindenképpen próbáld meg kiegészíteni az evéseket tápszerrel, ezen ne múljon. Viszont az is lehet, hogy más van a dologban, mert azt írod, hogy hízik.... De majd számolj azzal, hogy a cumisüvegből könnyebben jövő tápszerre hamar át fog szokni a ciciről, úgyhogy vagy tápszeres lesz, vagy fejed majd neki.

Ami viszont szerintem gond, hogy azt írod a fiad rosszkedvű gyerek lett (szerinted emiatt). Ezzel mindenképpen foglalkoznék...

2017. júl. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Evések után kb 10-15 perc amíg mosolyog, "beszélget", aztan kezdődik a kiabálás, nyammogás ( cumi nem kell neki ). Ezért gondolom, hogy nem lakik jól. És amit már írtam, hogy óránként eszik..

A fiammal nincs semmi gond , mióta leszoktattam a ciciről. Függő volt szószerint, ami beárnyékolta az egész napunkat. Soha nem lehetett kimozdulni rendesen , mert félő volt, hogy épp mikor szakítja le rólam a ruhát.. volt hogy 15 percenként kérte a maga szórakoztatására. Bele kortyolt 3at és kész..

Na, most ezt akarom elkerülni.

2017. júl. 27. 14:36
 10/12 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy a kislányomnak van egy enyhé refluxa is sajnos..
2017. júl. 27. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!