Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenképpen muszáj kifejni...

Mindenképpen muszáj kifejni szopi után azt a mellet amiből nem evett a baba, aki egyáltalán nem fej és nem lett gondja belőle?

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy muszáj. Én mindkét gyermekemet sokáig tápláltam kizárólag anyatejjel, volt is elég tejem, soha nem fejtem egyiket sem. Felváltva szoptattam: egyik mell - másik mell. Azért szokták ajánlani a fejést, hogy több legyen a tej. Ha van elég, akkor én nem bonyolítanám. Ügyes vagy, hogy szoptatsz!!
2010. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Már nagyon nem szeretnék fejni, van bőven tejem a fagyó is dugig, csak már volt begyulladva a mellem és attól féltem, hogy ha szopi után nem fejem ki begyullad megint.
2010. máj. 23. 18:07
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Gondolj bele évezredekig nem létezett mellszívó. Az anyák szoptattak, és ha begyulladt a mellük, akkor még többet szoptattak. Ez a normális, nem az, hogy minden szoptatás után fejünk, ha kell, ha nem. Ha igény szerint szoptatsz, akkor beáll a tejtermelésed a gyermeked igényei szerint.
2010. máj. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Első vagyok. A kórházban fejtem, idegen babáknak segítettem vele. Mikor a kórházból hazamentem, annyi tejem lett, majd megőrültem. Szinte a nyakamig érződtek a telt mirigyek. Hogy egy kicsit kevesebb legyen, én hidegvizes zuhanyt alkalmaztam. VIGYÁZAT: azt csak nagyon óvatosan lehet, mert apaszt. Kétszeri zuhany nekem elég volt, szépen beállt a normál állapot, nem fejtem azután soha. - A kórházit csak azért nem bánom, mert a babáknak segíthettem!! -
2010. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van tejed rendesen, akkor nem muszáj!

Mellgyuszi miatt viszont ne egyik szopiról a másikra hagyd el a fejést, hanem szépen lassan csökkentsd a kifejt tej mennyiségét és akkor nem lesz gyulladás!

2010. máj. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm a segítséget!!!Mindenképpen alkalmazni fogom a tanácsokat, remélem beáll a normális mennyiség mert most ha nem ürítem ki max. három óránként majd lerobban rólam a mellem úgy feszül.A babám meg csak kb. egy mell felét szívja ki :( Plusz tejcsit szerettem volna én is leadni, de sajnos nem tudok elmenni a vizsgálatokra mert nem tudom megoldani, hogy vigyázzon a babámra a párom. Szegény reggeltől estig dolgozik én meg nem érek időben oda a vizsgálatokra. De most még elteszem amit kifejek mert hátha jól jön később.Ha meg az én huncutkám nem eszi meg akkor odaadom valakinek akinek szüksége van rá.
2010. máj. 23. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem 4 hós a picim,nagyon ismerem a szétrobban a cicim érzést!Én voltam a vizsgálatokon,csak azt sokan nem mondják el,h mire eredmény lesz az vagy 3-4 hét.Nekem a fagyóm 3 hét alatt betelt,napi legalább 500 volt plusszab,de sikerült ismeretségi körbe átadni a plussz tejet.Most kezdek el kevesebbet fejni,nem fejek minden szopi után és szerintem így majd befog állni a kicsim igényére.De ne hagyd abba egyik pillanatról a másikra,fokozatosan fejj kevessebbet.Bár ha a cicid szétfeszül úgyis fejsz,mert olyankor muszály,tudom...
2010. máj. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, tényleg nagyon sz@r érzés ha tele vagyok...Most picit kevesebbet fejek ki, hátha jobb lesz egy picit.Tényleg sok idő a vizsgálat, hát ezt nem gondoltam volna.Az a helyzet, hogy nálam már csak egy kicsi fér a fagyóba :) Meg mostanában vettem észre, hogy megint nagyobb cicifix kell:( és több tejet tudok lefejni.Szóval ha szép nyugodtan rá tudok szánni fél órát akkor 2,5 decit könnyen kifejek-három óránként-.Ebből szopi után olyan 100-125 között eszik a babám. Szóval ezért szeretném normalizálni a mennyiséget.Hol van már az én kis diszkrét 75B-m,ma már 80-D kell.

Képzelem, hogy fog kinézni ha már nem lesz tejcsi, elég viccesen fog festeni x)

2010. jún. 1. 10:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!