Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy baba, aki nagyon picit...

Egy baba, aki nagyon picit hypoton, mindenképpen lemarad a mozgásban? Ez törvényszerű?

Figyelt kérdés
7 és fél hónapos a lányom.Fél éves koráig nem volt semmi gondunk.2 hónaposan oldalra fordult, 3 hónaposan gyönyörűen kinyomta magát hason,4 hónaposan hasról hátra, 6 hónaposan hátról hasra fordult.A gyógytornász szerint picit lazábbak az izmai, járunk tornára, sajnos nem sűrűn, és itthon tornáztatom.A gyerekorvos viszont mindent rendben talált az izmaival, és amikor újszülött volt, akkor is megvizsgálta egy csomó osztályos orvos, egyik sem találta hypotonnak.Na, mindegy, szorgalmasan tornázunk.Az viszont igaz, hogy nem kúszik, nem áll négykézlábra, nem könyököl fel oldalt fekve.Mindig is utált hason lenni, állítólag az izomzata miatt.Szerintetek nagyon le fog maradni?Lesz ennek valami következménye azon kívül, hogy halálra aggódom magam?
2011. máj. 13. 07:24
 1/7 anonim ***** válasza:
a fiam lemaradt.csak 11 hónaposan kezdett mászni és ült fel,15 hónaposan indult el.de lehet nálatok nem így lesz.nem kell elkeseredni,szorgalmasan tornázzatok
2011. máj. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor egy-két hónapot késett, ez nem vészes!Én a mászás miatt jobban nyugtalankodom, mint a járás miatt.Nekem mindegy, hogy 12 vagy 15 hónaposan indul el.De gondolom, értelmileg ugyanúgy szépen fejlődött.
2011. máj. 13. 08:24
 3/7 anonim ***** válasza:
A mi történetünk: ingyenes szűrésen a gyerekek 99%-ánál találtak valami bajt, nálunk pl., hogy hypotón, hogy aztán 3000 Ft/alkalommal heti háromszor mindenkit "kikezeljenek" a gyógytornászok. Gyerkorvosunk szerint semmi baja, de én, mindt aggódó anyuka szorgalmasan vittem. Aztán más anyukákkal beszélgetve kiderült,hogy semmi értelme az egésznek, meg máshol is megnézettem, és ott mondták,hogy nem kell járnia tornára (pedig ez is fizetős volt, de mégse akartak lehúzni). Azóta két és fél éves, és hét hónaposan felállt, 8 hónaposan mászott, 10 hónaposan elindult, ahhoz képest, hogy hypotón. Szóval nálunk ez volt, és azt javaslom, hogy ha ez fizetős gyógytornász,mindenképpen vidd el máshoz is, mert sajnos (majdnem) minden a pénzről szól. (Unokahuginál nem találtak semmit, mégis hónapokkal később kezdett mindent,mint az én gyerekem, szóval szerintem gyerekfüggő is). :)
2011. máj. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és hozzáteszem, hogy ez a fizetős gyógytornász mindenkit azzal riogatott, hogy ezt vagy azt nem csinálja a gyereke (pl. az oldalt könyöklés, meg hátrafelé fog a kezével, ami nem jó), pedig csomó gyerek van a környezetünkbe, és szinte mindenkinél fedeztem fel valamit, amit nem csinál, vagy nem jól (mármint a gyógytornász szerint). Akkor mindenki járjon hozzá? Nagy szemétség szerintem a gyerekkel ijesztgetni, hogy pénzt húzzanak le az emberről (de ez már más téma, bocs az offért.) :)
2011. máj. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen ,fizetős, természetesen senki nem dolgozik ingyen.Nem is kevés amit elkért.Van egy másik telefonszámom, aki nem Dévényes, de szintén gyógytornász ( a Pethő Intézet módszerével dolgozik), házhoz jön, és negyed annyiba kerül.Megkérdezem őt is.Nagyon komoly nem lehet a gond, mert eddig mindent időben csinált, és az orvosok sem találtak semmit, pedig ők biztos elküldtek volna neurológushoz.
2011. máj. 13. 09:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont ilyen volt nekünk is, és Dévényes volt a lehúzós (márcsak így tudom emlegetni). Nem kevés pénzbe került, meg főleg a szemétség, hogy azzal riogatnak, amitől az ember a legjobban fél. Férjem sokáig mondta, hogy szerinte hülyeség az egész, de persze nem hallgattam rá. De már tudom, hogy tényleg. Nem azt mondom, mert valakinek biztos van rá szüksége, meg segítenek is neki, de akinek nincs, nem kéne riogatni. Úgyhogy tényleg vidd el máshova is. Lehetőleg fizetőshöz, mert ha ők azt mondják nem kell, akkor valószínű tényleg nem (hiszen nekik is megérné azt mondani, hogy járjatok). Én akkor hittem el igazán, amikor ilyennél voltam, és ők mondták. :) Fel a fejjel, remélem tényleg csak ilyen pénzleszedősök és nem a gyereknek van baja :)
2011. máj. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és persze az orvosokra is lehetne hallgatni, de persze én sem tettem :)
2011. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!