Nem sok ez neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 hetes a kisfiam, 4160g-al született és 3800-al hoztuk haza.

Jelenleg 4500g


Tejem nem sok, vagy legalább is fejni szopi után két ciciből is csak 10ml jön. Pótlást kap, 60ml tápit eszik már meg 2 hetes korától, de van mikor csak 30 megy le neki egy szopi után.


Tegnap szereztem mérleget, és kiderült, hogy fél óra alatt 80ml-t szopizik két ciciből. Ezek után még 30ml tápit megevett... nem sok ez neki? Nem bukik soha, azt se mondanám, hogy hú de nagyon hízik bár ehhez sem értek. Védőnőt kérdeztem szerinte nem e kellene csökkenteni a tápszert, szerinte maradjon így. Bár délután is mértem mennyit szopizik akkor csak 40ml- jött két ciciből, szóval tényleg nincs túl sok tejem, pedig mindent kipróbáltam már és tényleg mindig cicin van, csak utána kap tápit.


Nem adom fel a szoptatást még reménykedem, hogy beindul a tejem rendesen... 12 óra vajúdás után égül császár lett, még se lövellt még be a tejem...



Előre is köszönöm a tapasztalatokat, tudtommal, van orvos aki szerint ez már sok egy babának, van aki azt mondja egyen amennyit akar, de hát nem tudom.. az biztos, hogy látszik mikor lakott jól. Első babásként néha még úgy érzem a sötétben tapogatózom :)



2017. aug. 25. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is sok.

De ügye nem időre cicizteted?mármint eltolja magától ha úgy látja?vagy jelez?lehet nem is kellene neki tápszer még.vagyis én nem adnék hanem ha nem lakott jól a két cicin!Ő jobban ki tudja szívni mint a fejés :) de tényleg ha szopi után nem nyűgös akkor elég neki.próbáld meg :)

2017. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Jó nagy baba, szerintem nem sok neki.


Mi is így indultunk: császár, kevés tej, kis tápszeres pótlás.

6-8 hét alatt jutottunk el oda, hogy elég volt csak az anyatej. Most 6 hónapos, még csak egy-két kanál pürét kóstolgat, ezen kívül csak szopik.


Nekünk az igény szerinti szoptatás vált be. Az első két hét volt nagyon nehéz, akkor egész nap evett. Este kapott 60-30 ml pótlást, aludt kb 4-5 órát, onnantól csak szopi újra, amikor csak kérte. Az se baj, ha csak cumizik, és nem mérhető mennyiséget evett, az is serkenti a tejtermelést.

Aztán egyszer csak este nem kért pótlást, kitolta a nyelvével. Kb. két héttel később jutottunk el oda, hogy kb. 3 óránként eszik. Melegben van, hogy csak fél óra, mert szomjas. De ha bealszik, elvan 4-5 órát is.

2017. aug. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem időre szoptatom, fel kel és szopizik amíg ki nem dől :D Szándékosan nem veszem el tőle. De van amikor már csak vergődik rajta, mintha nem lenne benne több, akkor kap tápit azon meg megnyugszik... szóval fene tudja, most apa itthon lesz hétvégén (nála könnyebben elalszik, mert nem keres cicit :D ) Megpróbáljuk tápszer nélkül.
2017. aug. 25. 14:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es jó ezt olvasni, akkor próbálkozom :) Valahogy majd csak lesz :D
2017. aug. 25. 14:01

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!