Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit nem lehet enni a szoptatás...

Mit nem lehet enni a szoptatás alatt? (zöldség, gyümölcs stb. )

Figyelt kérdés
kerestem ilyen tiltolistát a neten de nem találtam
2010. máj. 26. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindent lehet enni! A tiltólisták csak ártanak neked és a babádnak is!
2010. máj. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Múltkor én is pont erre kerestem a választ! Nos, én azt olvastam a legtöbb helyen, hogy mindent lehet enni, de az az étel, ami puffaszt téged, azt inkább hanyagold el. Pl. a bab egy ilyen étel, de kis mennyiségben ez sem okoz gondot. És a tejtermékeket sem szabad túlzásba vinni, mert állítólag sokat fog bukni a baba.

De hogy mi jó neked, azt majd úgyis kitapasztaljuk, üdv 38 hetes kismama

2010. máj. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az elfogyasztott táplálék befolyásolja az anyatej ízét, ezért ha az anyuka észreveszi, hogy valamilyen étel után nem ízlik a teje a babának, akkor azt javasolt kihagyni az étrendből. Ez a baba egyéni ízlése alapján változó. Általánosságban kerülni kell az erős, főleg a magas illóolaj tartalmú fűszereket, ízesítőket, mint például a fokhagyma, bors, erős fűszerpaprika, borsmenta, zsálya, fahéj, mert ezek szintén megjelennek az anyatejben. A puffasztó hatású élelmiszerek (például a káposztafélék), nemcsak a mamának, hanem a babának is hasfájást okoznak, ezért ezeket is tanácsos kerülni. Ezen túl számos élelmiszerre lehet érzékeny a baba, amelyeket szintén ki kell hagyni az étrendből a tünetek jelentkezése esetén (ilyen lehet a kakaó, csokoládé, eper, málna, citrusfélék, sóska, paradicsom, tehéntej, diófélék).
2010. máj. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bármit ehetsz, amit a babád hasa elbír. Figyelj oda a gyer,ekedre, és ha valamitől kiütése lesz vagy hasfájós lesz, akkor azt a jövőben kerüld.


Kifejezett tiltólista nincs.

2010. máj. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a doki többször hangsúlyozta, hogy semmi "k" betüset: körte, kivi, karalábé, káposzta, karfiol stb.

Ma ettem egy kevés frankfurti levest, ami kelkáposztával készült. Nagyon görcsöl a hasam, és félek, hogy mi lesz szoptatás után.

4 hetes kislány anyukája

2010. máj. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A nagyon szeles dolgokat kerulni kell. Bar ha hasfajos a baba (mint a kisfiam) akkor szinte mindegy mit eszel ugyis gorcsol :(((

7 hetes kisfiu anyucija.

2010. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!