Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptattátok a babátokat,...

Szoptattátok a babátokat, miután kiderült, hogy megint terhesek vagytok?

Figyelt kérdés
Többen írták,hogy okozhat vetélést.Még csak ma tudtam meg,hogy megint babát várok,teszt alapján.Jövő héten megyek dokihoz.1 éves kisfiam még reggel és este szopizik.Mit tegyek?
2010. máj. 28. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szoptasd bátran! (Engem a nődokim is erre biztatott) Egy életerős baba ettől nem "megy el". Én 6,5 hónapos terhes voltam, amikor a lányom azt mondta, hogy nem kér többet. (Megváltozott az íze)
2010. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hat hét múlva szülök, 22 hós a lányom, még mindig szopizik napi 3-4-szer. Életerős babának nem okozol gondot.

Ami előfordulhat, hogy számodra lesz kényelmetlen a szoptatás, újra érzékenyebbé válik a melled - én is így jártam - akkor majd eldöntöd, hogy kibírod egy darabig, aztán egyre jobb lesz megint, vagy elválasztod. Nekem piszkosul fájt a mellem az elején, úgy a 8-10 hét táján volt a legrosszabb, most már nincs gond. Van, akinél egyáltalán nem okoz panaszt, egyik barátnőm viszont ezért választotta el a kislányát, mert annyira érzékeny lett a melle, hogy sírva szoptatott.

Kaptam egy kedves barátnőmtől egy jótanácsot. Ő leszoktatta a nagyobbat, amikor pociba került a kisebb. Nem is volt gond (látszólag), szépen elmaradt a szopizás. Egészen addig, amíg meg nem született a pici és a nagyobb meglátta, hogy ő szopizik. Nagyon elkezdett sírni és mondogatta, hogy anya ne add oda neki a cicimet!

Onnantól kettőt szoptatott tandem. :-)

Én ezt el akartam kerülni mindenképp, hát inkább szopiztunk egész terhesség alatt. Most én is a tandem szopira készülök. A barátnőm azt mondta, rá se rántsak, nem kell mellszívó. :-)

2010. máj. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 3 hónapos terhesen hagytam abba a nagy szoptatását. Szép lassan próbáltam elválasztani, de végül elutaztunk, a környezetváltozás segített, utána nem hiányolta már.

Most 7 hónapos a kicsi, de a "nagylány" még néha kér a tejciből "cak egy kicit" :)

Baja szerintem sem lesz egy egészséges babának, inkább az anyát viseli meg jobban a két gyerek táplálása, szerintem erre is érdemes tekintettel lenni - bármennyire is imádtam és imádok szoptatni...

2010. máj. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én 8 hetes terhes voltam amikor már kellemetlenné vált a szoptatás. Akkor volt a lányom 14 hónapos. Egyik nap mondtam neki, hogy anyának ez már nem jó, rám nézett, elengedte a cicit, és onnantól kezdve nem is kérte többet. Most hogy megvan a pici is, néha kérte újból a nagyobbik is hogy szoptassam, de azt sem tudta mit kell vele csinálni. Egy picit nyalogatta, majd boldogan elment hogy "szopiztam!"
2010. máj. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Akkor lehet indokolt az elválasztás, ha az első terhességed során bármikor is el voltál tiltva az orgazmustól. (Az orgazmust is ugyanaz a hormon, az oxitocin okozza, mint ami szüléskor beindítja a méhösszehúzódásokat.) Ilyen esetben esélyes lehet egy spontán abortusz.

Egyébként nem szükséges abbahagyni a szoptatást, valóban, egészséges magzatnál (és anyánál) legtöbbször nem okoz gondot. Jó pocakosodást!

2010. máj. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!