Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig tervezitek szoptatni/sz...

Meddig tervezitek szoptatni/szoptattátok a babátokat?

Figyelt kérdés

5 hósak vagyunk, tejcsisek. Lassan aktuális lesz a hozzátáplálás. Eddig kóstolgattunk gyümiket néhány kanállal /max fél deci volt:-)/ most megkóstoltattam vele a paradicsompürét /kb fél deci ebből is lecsúszott/. Nem tudom elképzelni, hogy az elkövetkező néhány hóban annyit megegyen, hogy jóllakjon pl ebédre. HOgyan kell ezt csinálni? Mit váltsunk ki először? Utána cicizhet? Hány hósan legyen tehcsi helyett először más? És meddig érdemes szoptatni? /Másfél éves koráig gondoltam kb/

Bocs a sok kérdésért.


2009. ápr. 15. 12:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én megvártam, hogy a kislányom elmúljon 6 hónapos és csak utána kezdtem vele kóstoltatni a gyümölcsöket. 4-5 napig kapott egyfajtát. Először csak 3-4 kávéskanálnyit, aztán naponta 2-3 kanálnyival emeltem az adagot. Szépen elfogadott mindent, bár volt néhány olyan gyümölcs, ami azóta se a kedvence. A gyümölcsöket én mindig tízóraira adtam, utána mindig kapott szopit is. A többi étkezésre továbbra is csak szopott. Aztán 7 hónapos kora körül kapott először főzeléket. Először krumplit kapott anyatejjel keverve. Ebből is csak néhány kanálnyit és ugyanúgy növeltem az adagot, mint a gyümölcsöknél. Most 7,5 hónapos, délelőtt gyümölcsöt kap, délben főzeléket, a többi evésre továbbra is anyatejet. Mivel még nem mindig eszik meg egy egész adag főzeléket, így utána is szopizik. Én nem tervezem előre, hogy meddig fogom szoptatni őt, majd ahogy jön, úgy lesz..:)) A nagy tesói majdnem két éves korukig szoptak, addig alig voltak betegek. 4 gyerekes anyuka
2009. ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!